Obserwuj nas

Newsy

Popis Hendersona! Znamy półfinalistów mistrzostw świata seniorów

Walka o 30 tysięcy funtów i miano mistrza świata weszła w decydującą fazę. W grze zostało czterech najlepszych graczy – podczas niedzielnej sesji popołudniowej z najlepszej strony pokazali się John Henderson oraz Jim Long.

Źródło: Professional Darts Corporation

Do gry w cyklu seniorskim uprawnieni są gracze powyżej 50. roku życia. Trzecia edycja mistrzostw świata odbywa się w Circus Tavern w Purfleet, a pula nagród wynosi 80 tysięcy funtów.

4,5 tysiąca funtów w bardzo dobrym stylu zagwarantował sobie John Henderson, autor najwyższej średniej pierwszej niedzielnej sesji. Szkot zdystansował Andy’ego Hamiltona na punktacji – w całym meczu zanotował o dziesięć ponad 100-punktowych wizyt więcej od przeciwnika, a i gra na podwójnych niespecjalnie mu przeszkadzała.

 

 

 

Drugim półfinalistą został do bólu solidny Jim Long, który już po raz trzeci w tej edycji mistrzostw zagrał na tym samym poziomie pod względem średniej – znów w rejonach 90-punktowych. Tym razem miał jednak więcej trudności niż w starciach z Adamsem i Cameronem – Paul Hogan doprowadził do decydującego seta, ale w nim nie potrafił już postawić oporu.

Na znacznie niższym poziomie stał pojedynek Chrisa Masona z Lisą Ashton – ostatnią z rozstawionych w tegorocznym czempionacie. Choć wcześniej Mason prezentował bardzo równy i wysoki poziom, tym razem po niespełna godzinie musiał uznać wyższość trzykrotnej mistrzyni świata kobiet. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że 75-punktowa średnia Angielki nie robi wielkiego wrażenia.

Stawkę półfinalistów skompletował Colin McGarry, ostatni z reprezentantów Irlandii Północnej. Kluczowy okazał się drugi set spotkania, gdy Mark Dudbridge zmarnował dwie lotki w decydującym legu – McGarry nie wybaczył tych błędów i doprowadził mecz do szczęśliwego dla siebie końca, utrzymując całkiem niezły poziom.


MŚ seniorów – wyniki ćwierćfinałów:

:england: Andy Hamilton (82,32) 1:3 :scotland: John Henderson (90,06)

🇨🇦 Jim Long (89,54) 3:2 :england: Paul Hogan (86,95)

:england: Chris Mason (79,14) 1:3 :england: (6) Lisa Ashton (75,29)

:england: Mark Dudbridge (83,49) 1:3  Colin McGarry (86,14)


MŚ seniorów – pary półfinałowe

:scotland: John Henderson – 🇨🇦 Jim Long

:england: (6) Lisa Ashton –  Colin McGarry

Sesja finałowa rozpocznie się w niedzielny wieczór o godz. 20:00 – zostaną wtedy rozegrane zarówno półfinały, jak i wielki finał. Wyniki “na żywo” będą dostępne w serwisie DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama