Obserwuj nas

Newsy

Prognostyk przed Gliwicami? World Series w Danii bez jednej z gwiazd

Siedem gwiazd Premier League wystąpi w turnieju z cyklu World Series of Darts rozgrywanym w Kopenhadze. Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej PDC. Zawody odbędą się na tydzień przed eventem w Gliwicach.

Źródło: Professional Darts Corporation

Gwiazdy PDC zawitają do Kopenhagi po raz czwarty. Trzy poprzednie edycje turnieju miały różnych zwycięzców – w Danii triumfowali Michael van Gerwen, Dimitri van den Bergh oraz Peter Wright.

Poza siedmioma uczestnikami Premier League to właśnie Belg będzie reprezentował stronę gwiazd PDC. W stawce zabraknie za to Luke’a Littlera. W turnieju wezmą udział także reprezentanci regionu Nordic & Baltic. Pewne miejsce mają już Madars Razma, Benjamin Drue Reus i Jeffrey de Graaf – aktualni posiadacze kart zawodniczych. Kolejną piątkę wyłoni ranking PDC Nordic & Baltic aktualny na 8 kwietnia.

 

Reprezentanci PDCReprezentanci Nordic & Baltic
:england: Luke Humphries🇱🇻 Madars Razma
🇳🇱 Michael van Gerwen🇩🇰 Benjamin Drue Reus
:england: Michael Smith🇸🇪 Jeffrey de Graaf
:england: Nathan Aspinallkwalifikant z rankingu PDCNB
:wales: Gerwyn Pricekwalifikant z rankingu PDCNB
:england: Rob Crosskwalifikant z rankingu PDCNB
:scotland: Peter Wrightkwalifikant z rankingu PDCNB
🇧🇪 Dimitri van den Berghkwalifikant z rankingu PDCNB

 

Pary pierwszej rundy nie są jeszcze znane – prawdopodobnie zostaną ogłoszone na kilka dni przed startem. Format pozostaje taki sam, jak w innych turniejach z cyklu World Series of Darts – na start każdej z gwiazd zostanie dolosowany jeden z przedstawicieli regionu. Z kolei drugiego dnia rozgrywek zostaną rozegrane ćwierćfinały, półfinał oraz wielki finał.

Mr Vegas Nordic Darts Masters 2024 – teminarz:

Piątek (07.06), 19:00 – mecze 1. rundy (x8)

Sobota (08.06), 19:00 – ćwierćfinały, półfinał, finał

Pula nagród wyniesie 60 tysięcy funtów, z czego 20 tysięcy przypadnie triumfatorowi. Obrońcą tytułu będzie Peter Wright, który w finale pokonał Gerwyna Price’a. Transmisję z polskim komentarzem przeprowadzi Viaplay. Turniej zostanie rozegrany w dniach 7-8 czerwca, bezpośrednio przed “polskim” eventem w ramach World Series – to zaś pozwala myśleć, że w ciągu najbliższych dni dowiemy się także, które z gwiazd przyjadą do Gliwic.

ZOBACZ TEŻ
Humphries: czasami jestem głupi. Powinienem być silniejszy
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama