Obserwuj nas

Newsy

Asian Tour: rekordowy Toylo! Piąty tytuł Filipińczyka

Półmetek zmagań w Azji za nami i choć do rozdania było już dwanaście tytułów, to zaledwie sześciu różnych graczy zdoało zgarnąć pełną pulę przynajmniej raz. W miniony weekend w Malezji nie zawiodła czołówka, a zwycięstwa przypadały dwóm Filipińczykom i Japończykowi. Lourence Ilagan w tym roku triumfował po raz pierwszy, za to Alexis Toylo już piąty, co stanowi rekord jednego sezonu.

Źródło: Professional Darts Asia

Asian Tour 10

Do Penang przybyli zwodnicy z wielu krajów, co oczywiście wiązało się kwalifikacjami do World Cup of Darts. Wszechobecną wielokulturowość widać było także na dalszych etapach turnieju. Do fazy last 16 awansowali reprezentanci Filipin, Japonii, Hongkongu, Malezji, Singapuru, Chin, Tajwanu oraz Mongolii. Najlepszą czwórkę pierwszego sobotniego eventu jednak zdominowali ponownie Filipińczycy. Rankingowa “jedynka” Alexis Toylo po deciderze pokonał Sandro Sosinga, a w świetnej dyspozycji Lourence Ilagan rozprawił się z rewelacją ostatnich tygodni Teng-Lieh Pupo z Tajwanu. W finale wystarczyła średnia zaledwie 82 punktów, aby pokonać Toylo, dzięki czemu The Gunner zgarnął swój jubileuszowy dziesiąty tytuł Asian Touru. Warto zaznaczyć, że po drodze zanotował najwyższą średnią meczową sezonu – w 1/8 finału zagrał na poziomie 109,31 i wygrał 4-0 z Yoshihisą Babą.

Wyniki:

Półfinały:

🇵🇭 Alexis Toylo (88,84) 5:4 🇵🇭 Sandro Sosing (85,12)

🇵🇭 Lourence Ilagan (95,63) 5:2 🇹🇼 Teng-Lieh Pupo (92,14)

Finał:

🏆 🇵🇭 Lourence Ilagan (82,02) 5:2 🇵🇭 Alexis Toylo (71,48)

Asian Tour 11

Po pierwszym mało udanym turnieju do gry zabrali się najlepsi Japończycy. Ryusei Azemoto zatrzymał się na ćwierćfinale, a jego przyszły drużynowy partner Tomoya Goto zaszedł o krok dalej. W obu przypadkach oprawcą okazywał się być Paolo Nebrida. Z drugiej strony drabinki oglądaliśmy najlepszy występ reprezentanta gospodarzy w wykonaniu Jia Xing Phunga. W półfinale jednak Alexis Toylo był za mocny dla Malezyjczyka. Jeszcze lepiej młody Filipińczyk zagrał w finale, gdzie na średniej 99,06 ostatecznie zgarnął piąte zwycięstwo w Asian Tourze w tym sezonie, ustanawiając rekord największej liczby tytułów w jednym sezonie. Nebrida natomiast może dołożyć kolejny przegrany finał do kolekcji.

Wyniki:

Półfinały:

🇵🇭 Alexis Toylo (93,16) 5:1 🇲🇾 Jia Xing Phung (85,08)

🇵🇭 Paolo Nebrida (84,07) 5:2 🇯🇵 Tomoya Goto (85,11)

Finał:

🏆 🇵🇭 Alexis Toylo (99,06) 5:2 🇵🇭 Paolo Nebrida (91,49)

Asian Tour 12

Hegemonię Filipin w niedzielę przerwał Ryusei Azemoto. Na swoim rozkładzie mógł poszczycić się pokonaniem Alexisa Toylo pomimo o siedem punktów niższej średniej. Po wyeliminowaniu rodaka Keity Ono w ćwierćfinale przyszedł czas na kolejnego Filipińczyka – Lourence’a Ilagana. Wygrana 5-3 i awans do finału, gdzie Azemoto pokazał się z fantastycznej strony. Whitewash na Reynaldo Riverze dał mu trzeci tytuł w karierze. Filipińczyk za to w 1/2 finału bez większego wysiłku pokonał rewelację ostatnich mistrzostw świata Man Lok Leunga.

Wyniki:

Półfinały:

🇯🇵 Ryusei Azemoto (87,02) 5:3 🇵🇭 Lourence Ilagan (83,70)

🇵🇭 Reynaldo Rivera (83,61) 5:1 🇭🇰 Man Lok Leung (79,85)

Finał:

🏆 🇯🇵 Ryusei Azemoto (93,94) 5:0 🇵🇭 Reynaldo Rivera (83,46)

Swoim sukcesem Azemoto pochwalił się za pomocą mediów społecznościowych. W tym tygodniu zapewnił sobie też występ na World Cup of Darts obok Tomoyi Goto, z którym będzie reprezentować Japonię.

Po owocnym weekendzie Lourence Ilagan w końcu melduje się w pierwszej czwórce w wyścigu o Ally Pally. Toylo oraz Azemoto umocnili się na dwóch pierwszych miejscach. Po dwunastu eventach poznaliśmy już oficjalne pary, które pojadą na World Cup. Dla wyżej wspomnianej dwójki będzie to debiut na europejskiej scenie PDC.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona