Obserwuj nas

Newsy

Rewolucja w składzie RPA – World Cup bez Devona Petersena

Po raz pierwszy od 2013 roku Południowoafrykańczyk nie zdołał zagwarantować sobie miejsca w składzie reprezentacji na coroczny World Cup of Darts, ustępując tym samym młodszym rodakom.

Źródło: PDC

Wyczekiwane przez kibiców World Cup of Darts 2024 rozpocznie się dopiero pod koniec czerwca, ale niekiedy poprzedzająca je selekcja krajowych reprezentantów sama w sobie dostarcza nie lada emocji. Jedną z większych niespodzianek tej edycji niewątpliwie będzie brak Devona Petersena w kadrze RPA. Od kiedy bowiem kraj ten bierze udział w rozgrywkach (debiut w 2012 r.), taka sytuacja miała miejsce tylko raz, w roku 2013.

Przywilej reprezentowania jedynego afrykańskiego kraju w tegorocznej imprezie wywalczyli sobie Cameron Carolissen, zwycięzca African Continental Tour’u w roku 2023 i Johan Geldenhuys, triumfator South African Open 2024. Dla obydwu będzie to debiut w World Cup’ie.

37-letni Petersen jest jedną z najważniejszych postaci w historii południowoafrykańskiego darta. Przez osiem poprzednich sezonów był posiadaczem karty PDC, jednak nie udało mu się jej obronić na kolejny rok. Z największych indywidualnych dokonań może pochwalić się półfinałem Mistrzostw Europy (2020) i dwoma ćwierćfinałami UK Open (2015 i 2021).

W World Cup od Darts również dwukrotnie osiągał 1/4 finału (2012 i 2014), a ogółem brał udział w 11-stu edycjach imprezy. Wśród aktywnych zawodników jedynie pięciu częściej pojawiało się na jego scenie: Po 13 występów mają Simon Whitlock (Australia), William O’Connor (Irlandia), Mensur Suljović (Austria) i Brendan Dolan (Irlandia Północna), a 12 razy grał w nim Kim Huybrechts (Belgia). Najbliższa okazja aby swój wynik poprawić może go czekać jednak dopiero za rok.

ZOBACZ TEŻ
Kolejny zabieg Michaela van Gerwena. "Nie mogę przegryźć kawałka szynki..."
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama