Obserwuj nas

Newsy

Rewolucja w składzie RPA – World Cup bez Devona Petersena

Po raz pierwszy od 2013 roku Południowoafrykańczyk nie zdołał zagwarantować sobie miejsca w składzie reprezentacji na coroczny World Cup of Darts, ustępując tym samym młodszym rodakom.

Źródło: PDC

Wyczekiwane przez kibiców World Cup of Darts 2024 rozpocznie się dopiero pod koniec czerwca, ale niekiedy poprzedzająca je selekcja krajowych reprezentantów sama w sobie dostarcza nie lada emocji. Jedną z większych niespodzianek tej edycji niewątpliwie będzie brak Devona Petersena w kadrze RPA. Od kiedy bowiem kraj ten bierze udział w rozgrywkach (debiut w 2012 r.), taka sytuacja miała miejsce tylko raz, w roku 2013.

Przywilej reprezentowania jedynego afrykańskiego kraju w tegorocznej imprezie wywalczyli sobie Cameron Carolissen, zwycięzca African Continental Tour’u w roku 2023 i Johan Geldenhuys, triumfator South African Open 2024. Dla obydwu będzie to debiut w World Cup’ie.

37-letni Petersen jest jedną z najważniejszych postaci w historii południowoafrykańskiego darta. Przez osiem poprzednich sezonów był posiadaczem karty PDC, jednak nie udało mu się jej obronić na kolejny rok. Z największych indywidualnych dokonań może pochwalić się półfinałem Mistrzostw Europy (2020) i dwoma ćwierćfinałami UK Open (2015 i 2021).

W World Cup od Darts również dwukrotnie osiągał 1/4 finału (2012 i 2014), a ogółem brał udział w 11-stu edycjach imprezy. Wśród aktywnych zawodników jedynie pięciu częściej pojawiało się na jego scenie: Po 13 występów mają Simon Whitlock (Australia), William O’Connor (Irlandia), Mensur Suljović (Austria) i Brendan Dolan (Irlandia Północna), a 12 razy grał w nim Kim Huybrechts (Belgia). Najbliższa okazja aby swój wynik poprawić może go czekać jednak dopiero za rok.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama