Obserwuj nas

Newsy

Springer napisał historię. Rzucił 9-dartera… zaczynając podwójną!

Nieoczywiste wieści dobiegły z Austrii – Niko Springer rzucił kolejną dziewiątą lotkę w karierze. To samo w sobie nie byłoby może zaskakujące, gdyby nie jeden, drobny fakt – Niemiec dokonał tego w formacie double-in double-out!

Źródło: Professional Darts Corporation

Sytuacja miała miejsce w rozgrywkach PDC Europe NEXT GEN, które są przeznaczone dla graczy z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Luksemburga i Liechtensteinu. Z tego względu nie zarejestrowano materiału wideo z tego historycznego momentu – zapis jest jednak dostępny w serwisie DartConnect. Tym razem turniej był rozgrywany w formacie, w którym trzeba rozpocząć lega wartością podwójną. Niemiec zaczął od topa, a reszta jest już historią.

 

 

Dla Niemca to kontynuacja wyprawiania wielkich rzeczy. W zeszłym roku był autorem dziewiątej lotki w niemieckiej Superlidze – w legu, w którym perfekcyjnie zagrali obaj gracze. jego rywal – Manfred Bilderl – trafił wcześniej sześć perfekcyjnych lotek, ale nie dostał okazji, by podejść do nine-dartera.

Format double-in double-out jest charakterystyczny przede wszystkim dla turnieju World Grand Prix, w którym począwszy od 1998 roku rzucono zaledwie trzy dziewiąte lotki. Ostatnie padły w 2014 r. za sprawą Roberta Thorntona i Jamesa Wade’a. Trzy lata wcześniej dokonał także Brendan Dolan.

ZOBACZ TEŻ
Kolejny zabieg Michaela van Gerwena. "Nie mogę przegryźć kawałka szynki..."
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama