Obserwuj nas

Newsy

MECZ TURNIEJU! Heta wyrzucił Littlera z UK Open

Cóż to było za widowisko! Damon Heta po genialnym meczu wyeliminował Luke’a Littlera z UK Open 2024! Spotkanie stało na kosmicznym poziomie – obaj gracze skończyli na około 105-punktowych średnich. Dla Australijczyka to pierwszy awans do półfinału wielkiego turnieju telewizyjnego.

Źródło: Professional Darts Corporation

Już od startu było jasne, jakiego rodzaju to będzie widowisko. Niech o jakości pierwszych pięciu legów świadczy statystyka skuteczności na potrójnej dwudziestce – łącznie obaj gracze trafiali ją z blisko 70-procentową skutecznością! To oczywiście znalazło odzwierciedlenie w średnich, oscylujących wokół 120-punktowych wartości. Na przerwę to Litter schodził z prowadzeniem 3:2, ale bez przewagi przełamania.

Później było tylko trochę gorzej. Choć więcej obaw było o postawę Hety, to 17-letni Anglik szybciej spuścił z tonu (o ile można to tak nazwać) – od stanu 3:4 Australijczyk zgarnął pięć kolejnych legów! Imponująca była nie tylko jego punktacja, ale też pewność na podwójnych, co w przypadku Littlera w pojedynczych sytuacjach nie było taką oczywistością.

The Nuke wkrótce rozpoczął pogoń, zgarniając dwie następne partie. Wydawało się, że wynik zmierza ku remisowi, ale kluczowy okazał się nietrafiony czerwony środek przy próbie 122-punktowego checkoutu. Heta wykorzystał tę szansę, zgarniając kolejne przełamanie.

W grze 36-latka pojawiła się jednak pewna nerwowość, co przejawiło się w nietrafionych lotkach meczowych. Mając 22 punkty na liczniku nie zdecydował się na rozmianę, co okazało się błędną decyzją – pierwsza lotka wypadła na zewnątrz, a druga już do środka. Littler doprowadził do stanu 8:9 i wydawało się, że ma sytuację pod pełną kontrolą, ale zaliczył dwie pomyłki na podwójnej dziesiątce. Tej szansy Heta już nie zmarnował i zakończył spotkanie, odnotowując największy telewizyjny sukces w karierze.

 

UK Open 2024 – ćwierćfinał:

🇦🇺 Damon Heta 10:8 :england: Luke Littler

Średnie: 106,04 – 104,77

Podwójne: 47,6% – 40,0%

Maksy: 8 – 8

ZOBACZ TEŻ
Nie tym razem! Humphries ukrócił gierki van den Bergha? [WIDEO]
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama