Obserwuj nas

Newsy

Van den Bergh o MvG: jego IQ jest niższe od jego średniej

Nowy rok nie rozpoczął się dobrze dla Michaela van Gerwena, który po porażce ze Scottem Williamsem w poniedziałkowym ćwierćfinale pożegnał się z mistrzostwami świata PDC. Dzień później dostało mu się dodatkowo od Dimitriego van den Bergha. Dimi komentując półfinałowe spotkania dla belgijskiej stacji VTM 2, mówiąc delikatnie, podał w wątpliwość iloraz inteligencji MvG.

Źródło: PDC

Van Gerwen podczas ćwierćfinałowego spotkania z Williamsem zagrał wyraźnie poniżej możliwości, przez co odpadł z tegorocznego czempionatu. Jednym z dowodów na to, że Holender w noworocznym spotkaniu nie był sobą była jego meczowa średnia na poziomie zaledwie 93 punktów. Dimitri van den Bergh komentując półfinałowe starcia w belgijskiej telewizji, zażartował: – Niezależnie od tego jak źle zagra, jego IQ zawsze będzie niższe od jego średniej.

Słowa te mogły być podszyte frustracją, gdyż Dimitri van den Bergh wygrał zaledwie jedno z 21 spotkań przeciwko Holendrowi. Na dodatek było to już sześć lat temu – w 2018 roku. To nie pierwsza żartobliwa wypowiedź w wykonaniu Dimiego skierowana do MvG, wygłoszona na antenie telewizji VTM 2. W listopadzie zeszłego roku zapowiadał, że wie już, jak pokonać van Gerwena. Niestety panowie nie mieli okazji się jeszcze zmierzyć od czasu wspomnianego odkrycia, więc bilans wciąż pozostaje ten sam.

Michael van Gerwen ma na koncie równie „ciepłą” wypowiedź na temat Belga. W wywiadzie dla MMA Hour wymienił van den Bergha jako gracza, z którym nie lubi przegrywać, nazywając go „dziwakiem”. Zawodnicy mają również za sobą niewielki incydent podczas półfinałowego meczu zeszłorocznych mistrzostw świata. Dimi mierzący się z van Gerwenem nie był zadowolony z faktu, iż Holender podchodzi do niego zbyt blisko podczas jego rzutów. Być może właśnie to rozpraszało Belga na tyle, że przegrał wówczas spotkanie 6:0. A jaki będzie rezultat słownej utarczki pomiędzy zawodnikami? Na jej wynik trzeba poczekać do odpowiedzi van Gerwena, jeśli ta w ogóle nadejdzie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama