Obserwuj nas

Newsy

Van der Voort bez zgody na start w turnieju WDF

Vincent van der Voort nie zagra w zaplanowanym w dniach 1-4 lutego Dutch Open Darts organizowanym przez federację WDF. Na udział w zawodach nie wyraziła zgody PDC, której zawodniczą kartę posiada 48-letni Holender.

Vincent van der Voort
Źródło: PDC

Vincent van der Voort planował zagrać w parze ze swoim synem Kevinem w Dutch Open Darts, ale ta rodzinna przygoda przy tarczy nie doczeka się tym razem szczęśliwej puenty.

O sprawie pisaliśmy, kiedy darterski świat obiegła wiadomość, że van der Voort ma takie plany i będzie musiał odbyć konsultacje z PDPA – organizacją zrzeszającą profesjonalnych graczy PDC – w sprawie startu w imprezie WDF.

Prośba van der Voorta nie spotkała się z przychylnością zarządzających PDC. Przypomnijmy, ze zgodnie z umowami jakie wiążą zawodników z PDC, nie mogą oni brać udziału w transmitowanych turniejach innych organizacji. Dutch Open pokazywany jest w telewizji oraz w internecie, na oficjalnym kanale YouTube. – Taki start jest po prostu niedozwolony. Mógłbym odwołać się od decyzji i ponownie zgłosić się do komisji dyscyplinarnej. Nie czuję tego – powiedział Van der Voort holenderskiemu portalowi Sportnieuws.nl.

Tysiące fanów 48-letniego Holendra będzie musiało uzbroić się w cierpliwość do 12-13 lutego, aby móc śledzić poczynania swojego idola. Wtedy to w angielskim Wigan za sprawą Players Championship 1 oraz 2 ruszy tegoroczna edycja cyklu Pro Tour. W tych turniejach spodziewany jest udział van der Voorta.  

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama