Obserwuj nas

Newsy

Wright podzielił los Aspinalla. Snakebite nie zagra w PC Finals

Nathan Aspinall nie będzie jedynym graczem rankingowej czołówki, który nie wystąpi w tegorocznych finałach Players Championship. Ta sama historia spotkała Petera Wrighta, który na finiszu cyklu podłogowego nie zdołał wywalczyć kwalifikacji do turnieju w Minehead. Z ostatnim w tym roku Pro Tourowym eventem Szkot pożegnał się na etapie pierwszej rundy.

Źródło: Professional Darts Corporation

Aby uzyskać kwalifikację do telewizyjnego turnieju PC Finals, trzeba znaleźć się w czołowej “64” rankingu Players Championship za dany sezon. Wright miał jeszcze szansę na dokonanie tego wyczynu, dochodząc minimum do finału PC30, ale Snakebite odpadł już w pierwszym meczu, przegrywając 4:6 z Nathanem Raffertym.

W przypadku Szkota zadanie było o tyle trudniejsze, że nie wystąpił on w 14 z 30 tegorocznych turniejów cyklu podłogowego. Sprawie nie pomagała też słaba dyspozycja na przestrzeni całego roku – dwukrotny mistrz świata skończył rozgrywki z ogólną średnią na poziomie 92 punktów, co klasyfikuje go w szóstej dziesiątce graczy. 

Tym samym w rankingu Order of Merit 53-latek straci 100 tysięcy funtów, które uzyskał za zwycięstwo w PC Finals dwa sezony temu. W zeszłym roku Snakebite nie wziął udziału w turnieju, wycofując się z powodu problemów rodzinnych.

Wright i Aspinall to jedyni gracze światowej czołówki, którzy nie zagrają w Players Championship Finals. Anglik zrezygnował z walki o awans pod koniec cyklu, czego powodem były słabe wyniki i liczne absencje w trakcie pierwszej połowy sezonu.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama