Obserwuj nas

Newsy

300 złotych za jedną lotkę! Littler zapracował… na “kieszonkowe”

Luke Littler jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych nastolatków na świecie. Jego wyczyny obiegły nie tylko sportowy świat. Za sukcesami poszły także – co nie zaskakuje – ogromne gratyfikacje finansowe.

Fot. PDC

Tydzień temu 17-letni już Anglik rozpoczął sezon w PDC jako profesjonalista. W zeszłym sezonie kartę zagwarantowały mu znakomite występy w Developement Tourze, ale przynależność do elity postanowił udowodnić w mistrzostwach świata. Ostatecznie to światowy ranking dał mu przepustkę do gry wśród najlepszych.

Pierwszy sukces – w kontekście wygranych – przyszedł błyskawicznie. W zeszły piątek triumfował w Bahrajnie podczas pierwszego turnieju World Series w tym roku. Okazja na powtórzenie sukcesu przyjdzie już w nadchodzący weekend, ponieważ Littler jest jednym z zaproszonych zawodników do Dutch Darts Masters.

Skoro zwycięstwa, to i ogromne gratyfikacje finansowe. Darts Orakel – portal zajmujący się gromadzeniem i analizowaniem statystyk darterskich – przeliczył zarobki Anglika… na każdą wyrzuconą lotkę! Uwzględniono tylko turnieje telewizyjne, w których brał udział, a były takie trzy: UK Open 2023, mistrzostwa świata 2024 i Bahrain Darts Masters 2024.

Najskromniej prezentowała się wygrana z tego pierwszego. Tam Littler dotarł do czwartej rundy, za co zgarnął 2500 funtów. Po finale w Ally Pally wzbogacił się o 200 tysięcy, a wygrana w Bahrajnie dała dodatkowe 20.

W przeliczeniu na jedną lotkę zarobił… 59 funtów, czyli 302 złote i 48 groszy (stan na 25 stycznia 2024 r.). Suma może przyprawić o zawrót głowy…

 

ZOBACZ TEŻ
Darterskie freebety czekają!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama