Obserwuj nas

Newsy

Amatorzy zagrają w UK Open – znamy zwycięzców pierwszych kwalifikacji

20 i 21 stycznia w Chester i Coventry zostały rozegrane pierwsze amatorskie turnieje kwalifikacyjne do marcowego UK Open. Przepustki do Minehead zgarnęli dwaj Anglicy – David Sumner oraz Johnny Haines.

Źródło: Professional Darts Corporation

UK Open to największy pod względem liczby graczy turniej w PDC, przeznaczony dla 160 zawodników. To już tradycja, że szansę na grę w Minehead dostają również amatorzy, którzy nie muszą być ani posiadaczami karty, ani członkami PDPA.

W zbliżającej się edycji 16 miejsc przypadło właśnie amatorom, którzy walczą o udział w turnieju podczas specjalnych kwalifikacji, rozgrywanych w różnych miejscach na terenie Wielkiej Brytanii.

W eliminacjach w Chester udział wzięło 101 osób, a najlepszy okazał się David Sumner, wielokrotny uczestnik Challenge Touru. W finale pokonał Paddy’ego Williamsa 5:3, gwarantując sobie debiut w wielkim turnieju telewizyjnym.

W Coventry, gdzie zarejestrowało się 157 darterów, zwyciężył Johnny Haines – dwukrotny uczestnik UK Open, który ma za sobą także występy w mistrzostwach świata PDC (2013) oraz WDF (2022).

Kolejne kwalifikacje będą rozgrywane od 27 stycznia do 18 lutego. Pełną rozpiskę można znaleźć w tym miejscu.

ZOBACZ TEŻ
World Matchplay 2024 - wyniki, drabinka, transmisja
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama