Amatorzy zagrają w UK Open – znamy zwycięzców pierwszych kwalifikacji

20 i 21 stycznia w Chester i Coventry zostały rozegrane pierwsze amatorskie turnieje kwalifikacyjne do marcowego UK Open. Przepustki do Minehead zgarnęli dwaj Anglicy – David Sumner oraz Johnny Haines.

Źródło: Professional Darts Corporation

UK Open to największy pod względem liczby graczy turniej w PDC, przeznaczony dla 160 zawodników. To już tradycja, że szansę na grę w Minehead dostają również amatorzy, którzy nie muszą być ani posiadaczami karty, ani członkami PDPA.

W zbliżającej się edycji 16 miejsc przypadło właśnie amatorom, którzy walczą o udział w turnieju podczas specjalnych kwalifikacji, rozgrywanych w różnych miejscach na terenie Wielkiej Brytanii.

W eliminacjach w Chester udział wzięło 101 osób, a najlepszy okazał się David Sumner, wielokrotny uczestnik Challenge Touru. W finale pokonał Paddy’ego Williamsa 5:3, gwarantując sobie debiut w wielkim turnieju telewizyjnym.

W Coventry, gdzie zarejestrowało się 157 darterów, zwyciężył Johnny Haines – dwukrotny uczestnik UK Open, który ma za sobą także występy w mistrzostwach świata PDC (2013) oraz WDF (2022).

Kolejne kwalifikacje będą rozgrywane od 27 stycznia do 18 lutego. Pełną rozpiskę można znaleźć w tym miejscu.