Andy Baetens mistrzem świata WDF!

Jedynka na papierze, jedynka w rzeczywistości. Andy Baetens nie dał żadnych szans Chrisowi Landmanowi w finale mistrzostw świata WDF. W swoim być może ostatnim występie w Lakeside Belg chwilami ocierał się o perfekcję, nie pozostawiając złudzeń, kto w tym roku był najlepszy.

Źródło: World Darts Federation

Baetens od początku wyglądał lepiej na punktacji i pewniej na podwójnych. Pierwszy set stał na bardzo dobrym poziomie, ale i tak zakończył się wynikiem 3:0. Obraz gry nie zmienił się także w drugiej partii – tę Belg ponownie skończył bez straty seta, grając na fenomenalnej, 103-punktowej średniej.

Trzecia odsłona była już nieco trudniejsza, choć koniec końców zwycięska. Landman prowadził już 2:1, gdy Bestia najpierw popisała się 170-punktowym checkoutem, a później w imponującym stylu wygrała decidera.

Holender wrócił do gry w czwartej partii, którą wygrał 3:1, korzystając z nieco słabszego momentu rywala. Nie był to jednak omen comebacku – Baetens szybko poprawił dyspozycję i podwyższył prowadzenie – na tablicy pojawił się wynik 4:1.

Coraz większym problemem Landmana stawały się pomyłki na podwójnych, szczególnie w przypadku kombinacyjnych zamknięć. Punktacja była niezła, ale zakończenia kulały. Głównie z tego powodu przegrał kolejnego seta – tym samym, zamiast 4:2, zrobiło się 5:1.

Chwilę później Belg przypieczętował zwycięstwo, wygrywając ostatniego seta 3:0, zostając tym samym mistrzem świata federacji WDF.