Obserwuj nas

Newsy

Deklasacja! Beau Greaves dwukrotną mistrzynią świata

Stało się to, co było niemal pewne już przed startem turnieju – Beau Greaves obroniła tytuł mistrzyni świata. Angielka bez problemu pokonała Aileen de Graaf, zgarniając główną nagrodę w postaci 25 tysięcy funtów. Choć poziom meczu nie stał na najwyższym poziomie, 19-latka nie była zmuszona do wrzucenia najwyższego biegu.

Źródło: World Darts Federation

Już początek meczu nie zwiastował większych emocji. Greaves, choć sama miała problemy, a de Graaf nie grała najgorzej, gładko wygrała pierwszego seta. Angielka straciła tylko jednego lega, po raz kolejny pokazując, dlaczego przed finałem była stawiana w roli niekwestionowanej faworytki.

Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny. Mistrzyni świata wyraźnie podniosła swój poziom, a rywalka nie była w stanie temu dorównać. Ten fragment meczu Greaves zagrała na 96-punktowej średniej.

Wydawało się, że przełom może przynieść trzecia partia. W niej de Graaf prowadziła już 2:1, ale została wyraźnie zdystansowana przy własnym rozpoczęciu. Decider, choć nieco nerwowy, także padł łupem Angielki.

Co nie udało się w trzecim secie, przyszło w czwartym. Holenderka dopięła wreszcie swego, korzystając ze słabszego okresu Greaves. Choć do comebacku było jeszcze daleko, wynik 1:3 dawał jeszcze nadzieję.

Ta jednak zniknęła tak szybko, jak się pojawiła. W ostatniej części meczu 19-latka nie straciła żadnego lega, przypieczętowując drugi tytuł mistrzowski w karierze. Stało się to, co było oczywiste już przed turniejem – na WDF Greaves jest po prostu zbyt mocna.


Mistrzostwa świata WDF 2023 – finał turnieju kobiet:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Beau Greaves 4:1 🇳🇱 (2) Aileen de Graaf
(3:1, 3:0, 3:2, 1:3, 3:0)

Średnie: 84,38 – 77,93

Maksy: 2 – 0

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona