Obserwuj nas

Newsy

Białecki wraca do European Touru po ponad rocznej przerwie

Choć podczas najbliższego turnieju z cyklu European Tour zabraknie Krzysztofa Ratajskiego, w Budapeszcie polscy kibice bynajmniej nie pozostaną bez swojego przedstawiciela. Po 447 dniach przerwy na Pro Tourowej scenie ponownie zagości Sebastian Białecki.

Źródło: Professional Darts Corporation

Miejsce w węgierskiej imprezie Białecki zagwarantował sobie już w czerwcu, wygrywając kwalifikacje dla Europy Wschodniej. W finale eliminacji 19-latek pokonał Vitezslava Sedlaka, grając spotkanie na 104-punktowej średniej. Po drodze Łodzianin wyeliminował również Sebastiana Steyera, Aleksandra Maska oraz Filipa Sebestę.

Choć od ostatniej wizyty Bolta na scenie European Touru minął już ponad rok, jego nieobecność wynikała nie tylko z czeskiej dominacji w turniejach eliminacyjnych. W tym sezonie Polak wygrywał już kwalifikacje do zawodów w Riesie (ET3), ale zrezygnował z gry ze względu na odbywające się w tym samym czasie turnieje Development Touru.

Dla Białeckiego impreza w Budapeszcie będzie czwartym w karierze występem na Pro Tourowej scenie. W rozgrywkach European Touru Bolt zadebiutował podczas zeszłorocznego turnieju w Pradze, ale tamta przygoda zakończyła się już na etapie pierwszej rundy. Jedyne dotychczasowe zwycięstwo w tym cyklu Łodzianin zanotował w Trewirze, wygrywając ze Mervynem Kingiem.

 

Sebastian Białecki w European Tourze:

2022 Czech Darts Open: 1. runda (4-6 z 🇳🇱 Martijnem Kleermakerem)

2022 Dutch Darts Championship: 1. runda (1-6 z 🇳🇱 Jelle Klaasenem)

2022 European Darts Matchplay: 2. runda (6-4 z 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Mervynem Kingiem, 5-6 ze 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stephenem Buntingiem)

 

W pierwszej rundzie Hungarian Darts Tropby 2023 rywalem 19-latka będzie Węgier Mihaly Vida. Pierwszy mecz Bolta odbędzie się w piątek, a zwycięstwo da mu przepustkę do gry w jednej z sobotnich sesji.

Wciąż nic nie zapowiada ewentualnego występu Krzysztofa Ratajskiego podczas węgierskiej imprezy. Choć Polak jest pierwszym zawodnikiem na liście rezerwowej, jak dotąd z turnieju nie wycofał się żaden z graczy i jest bardzo mało prawdopodobne, by w tej materii doszło jeszcze do jakiejkolwiek zmiany.

ZOBACZ TEŻ
Kolejny zabieg Michaela van Gerwena. "Nie mogę przegryźć kawałka szynki..."
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama