Obserwuj nas

Newsy

Cadby traci kartę zawodniczą! Dodatkowe miejsce w Q-Schoolu

Jeden z największych talentów australijskiego darta od wielu lat uważany był za wielką nadzieję na przyszłość. Kariera Cadby’ego nie była jednak prowadzona we wzorowy sposób. W styczniu rok temu Corey wrócił do elity 128 zawodników, wygrywając drugi turniej Q-Schoolu. Jednakże przez całą resztę 2023 nie uczęszczał na żadne turnieje podłogowe.

Źródło: SkySports

Młodzieżowy mistrz świata z 2016 był już częścią PDC w latach 2018-2019. Niestety przez problemy z wizą na początku 2020 oddał kartę zawodniczą. Jego powrót w 2023 odbił się dużym echem dzięki świetnemu występowi podczas Q-Schoolu. Jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni i Australijczyk od tamtej pory ani razu nie pojawił się na turnieju Players Championship.

Zgodnie z zasadami PDC podjęto decyzję do odebraniu mu karty i usunięciu go z touru. Dzięki temu w tym roku zamiast 30 to 31 zawodników dołączy do elity. Niestety nic nie zmienia się dla Polaków, gdyż to jedno dodatkowe miejsce zostało przydzielone brytyjskiemu cyklowi kwalifikacyjnemu. Ostatecznie 17 kart trafi w ręce europejskiej części Q-Schoolu, a 14 przypadnie Brytyjczykom.

 

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona