Obserwuj nas

Newsy

Jakie azjatyckie reprezentacje zobaczymy w World Cup of Darts?

Po rozszerzeniu deblowych mistrzostw świata do 40 drużyn kontynent azjatycki zyskał dodatkowe miejsca w imprezie. Po raz pierwszy aż 8 reprezentacji wzięło udział w turnieju, tyle samo poleci do Frankfurtu też w tym roku. Nowością natomiast jest turniej kwalifikacyjny, który wyłoni aż 3 uczestników WCoD.

Źródło: PDC

Potwierdzono pierwsze zaproszone reprezentacje na czerwcowy World Cup. Wybraną piątką par są drużyny Filipin, Japoni, Hongkongu , Chin oraz Bahrajnu. Kolejne trzy zostaną wyłonione poprzez eliminacje, które odbędą się 19 maja. Wezmą w nich udział najwyżej sklasyfikowani zawodnicy swoich krajów z rankingu Asian Touru po dwunastu eventach. Jeśli będzie brakowało jednego gracza PDC ma prawo zaprosić drugiego dartera danej reprezentacji.

Do Christiana Pereza, który jako jedyny Azjata na ten moment posiada kartę zawodniczą, dołączy najlepszy Filipińczyk Asian Touru na dany moment. Parę Chińską stworzą finaliści chińskiej Premier League.

Drużyny Japonii i Hongkongu złożą się naturalnie z najwyżej rozstawionych w rankingu Asian Touru. Natomiast Bahrajn reprezentować będą Abdulla Saeed oraz Hasan Haji, których obejrzymy już w najbliższej imprezie cyklu World Series Bahrain Darts Masters.

Potwierdzono także czas i miejsce rozgrywek pierwszych piętnastu eventów Asian Touru.

Kalendarz PDC Asian Tour 2024:

AT 1-3 – 13-14 stycznia, Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie
AT 4-6 – 16-17 marca, Kyoto, Japonia
AT 7-9 – 20-21 kwietnia, Manila, Filipiny
AT 10-12 – 18-19 maja, Penang, Malezja
AT 13-15 – 8-9 czerwca, Ulaanbaatar, Mongolia

Rozkład turniejów 16-24 nadal nie jest znany podobnie jak data i miejsce mistrzostw Azji.

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Bartłomiej Stolarz

    Bartłomiej Stolarz

    12 stycznia, 2024 o 10:14

    Gdzie Abdulnaser Yusuf ja się pytam!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona