Obserwuj nas

Newsy

Czas na początek niemieckiej Superligi. Kto zgarnie bilet do mistrzostw świata?

Już 7 listopada rozpoczną się zmagania w niemieckiej Superlidze, które będzie można śledzić na platformie DartConnect, w serwisie PDC TV oraz na niemieckim kanale Sport1. Stawką będzie nie tylko prestiż, ale także prawo gry w mistrzostwach świata. Z tej racji warto przyjrzeć się sylwetkom uczestników, bo za niektórymi stoi naprawdę ciekawa historia.

Źródło: Professional Darts Corporation

Zawody rozpoczną się od fazy grupowej, której pełny skład można znaleźć w tym miejscu.

W grupie A zdecydowanie najwięcej możemy powiedzieć o murowanym faworycie do jej wygrania, Danielu Klose. Posiadacz karty PDC, uczestnik tegorocznych finałów World Series oraz turniejów European Tour. O ile takich zawodników jak Kai Gotthardt oraz Lukas Wenig również możemy kojarzyć z występów na scenie ET, tak Michael Hurtz, Marco Obst czy Michael Klonhammer nie osiągali większych sukcesów poza lokalnym podwórkiem i pojedynczymi epizodami na scenie.

Grupa B na papierze wygląda dużo ciekawiej, ze względu na dwa nazwiska, mianowicie Liama Maendla-Lawrance’a oraz Pascala Rupprechta. Młode wilki w świecie niemieckiego darta, Rupprecht to posiadacz karty, zdobył ją w tym roku, kiedy jak burza przeszedł przez Q-School, będąc jedną z sensacji europejskiej części. Młodszy, bo zaledwie dziewiętnastoletni Maendl-Lawrance, napsuł sporo krwi przeciwnikom zarówno na turniejach rangi WDF, jak i w European Tourze.

Poza tym mamy w tej grupie również Davida Schlichtinga, którego mieliśmy okazję obserwować w rozgrywkach Modus Super Series, gdzie zdołał awansować do sesji finałowej pojedynczego tygodnia oraz zyskał sympatię wielu kibiców. Obok wyżej wymienionej trójki mamy również niekwestionowanego weterana niemieckiej sceny darta, Andree Welge. Pięciokrotny uczestnik mistrzostw świata PDC, wielokrotnie grający również w najważniejszych turniejach rangi WDF. Marcel Gerdon i Paul Krohne to zdecydowanie drugoplanowe postacie w tym zestawieniu i tak naprawdę niewiele o nich wiemy, poza występami w regionalnych kwalifikacjach do European Touru.

Jeśli szukać potencjalnych niespodzianek, to zdecydowanie w solidnie obsadzonej grupie C. Na papierze najrówniejsza, ciężko wymienić skład najlepszej czwórki, która zapewni sobie awans. Dragutin Horvat i Max Hopp to nazwiska, które fani darta jak najbardziej powinni kojarzyć. Najstarszy z zestawienia grupy C Horvat to dziewiąty zawodnik klasyfikacji generalnej tegorocznego Challenge Touru, uczestnik wielu turniejów PDC, między innymi MŚ 2017. Max Hopp, niespełniony niemiecki talent, zwycięzca turnieju European Tour, młodzieżowy mistrz świata 2015, w finale pokonujący samego Nathana Aspinalla. Ośmiokrotny uczestnik MŚ oraz dużych turniejów telewizyjnych. Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy i w jaki sposób to wszystko przeminęło, Hopp stracił pozycję na niemieckiej scenie oraz kartę PDC.

Między tą dwójką raczej rozstrzygnie się walka o pierwsze dwa miejsca, ale na dole grupy może być zdecydowanie ciekawiej. Franz Roetzsch i Christopher Toonders to postacie, które mogliśmy oglądać w Modus Super Series, a Dominik Grullich to uczestnik młodzieżowych MŚ oraz 16 zawodnik tegorocznego Development Tour. Zdecydowanie najmniej wiemy o Arno Merku, który raczej będzie outsiderem tej grupy, patrząc ile i na jakim poziomie grał przez ostatnie kilka lat.

I nadszedł czas na ostatnią grupę, gdzie od razu zmierzą się ze sobą jedni z faworytów do wygrania Superligi 2023. Nico Kurz i Niko Springer, obaj zaznaczyli swoją obecność w tegorocznych turniejach European Touru, po razie meldując się w niedzielnych sesjach. Springer to zeszłoroczny finalista, gdzie w decydującym legu uległ Florianowi Hempelowi, który ze względu na zmieniony regulamin w tym roku musi walczyć o MŚ poprzez turniej dla posiadaczy karty. Poza wspomnianą dwójką swoją przeszłość na scenie PDC mają również Rene Eidams oraz Manfred Bilderl. Eidams to uczestnik między innymi MŚ 2016, natomiast Bilderl kilkurotnie grał na scenie European Touru oraz turnieju World Series of Darts. Warto również wspomieć nazwisko niedawnego posiadacza karty PDC, Steffena Siepmanna. Stawkę grupy D zamyka Markus Kessler, o którym wiemy tyle, że regularnie brał udział w regionalnych kwalifikacjach do ET, bez większych sukcesów.

Tak prezentuje się telewizyjna rozpiska pierwszego dnia zmagań:

 

Turniej potrwa cztery dni, od 7 do 10 listopada. Zapis wszystkich meczów “na żywo” w formie tekstowej można znaleźć na platformie DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama