Obserwuj nas

Newsy

Cztery turnieje, cztery mistrzynie. Wyrównany weekend w Women’s Series

Ostatnie turnieje w rozgrywkach Women’s Series bynajmniej nie stały pod znakiem hegemonii Beau Greaves. W ten weekend cztery najlepsze zawodniczki podzieliły łupy między siebie, dając tym samym pierwsze odpowiedzi na pytania dotyczące kwafilikacji do mistrzostw świata.

Źródło: Professional Darts Corporation

Od turniejowego zwycięstwa weekend otworzyła Mikuru Suzuki. Japonka w finale pokonała Lisę Ashton 5:1, a z turniejem przedwcześnie pożegnały się zarówno Beau Greaves, jak i Fallon Sherrock – obie niespodziewanie przegrały z Rhian O’Sullivan.

Ashton poprawiła swój rezultat kilka godzin później, zgarniając pierwszy w sezonie tytuł w cyklu Women’s Series. Podobnie jak O’Sullivan, czterokrotna mistrzyni świata po drodze uporała się z dwiema z trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek tegorocznego rankingu. W finale większego oporu nie postawiła Anastasia Dobromyslova.

W niedzielę Beau Greaves dopięła wreszcie swego, triumfując po raz dwunasty w tym sezonie. Do finału po raz kolejny doszła Dobromyslova, zaś Ashton, Suzuki i Sherrock nie odegrały kluczowych ról.

Weekend zakończył się triumfem Fallon Sherrock, która po deciderze odniosła pierwsze zwycięstwo nad Greaves w historii pojedynków obu pań w PDC. 

Women’s Series 17 – 20: wyniki meczów finałowych:

Women’s Series 17: 🇯🇵 Mikuru Suzuki (81,93) 5:1 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Lisa Ashton (72,73)

Women’s Series 18: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Lisa Ashton (93,94) 5:0 Anastasia Dobromyslova (68,46)

Women’s Series 19: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Beau Greaves (94,01) 5:2 Anastasia Dobromyslova (80,66)

Women’s Series 20: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Fallon Sherrock (84,78) 5:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Beau Greaves (92,67)


W klasyfikacji generalnej Beau Greaves pozostaje i do końca roku pozostanie już niekwestionowaną liderką – 19-latka zebrała dwa razy więcej pieniędzy niż druga w rankingu Mikuru Suzuki. Za plecami Japonki znajdują się Fallon Sherrock oraz Lisa Ashton. 

Women’s Series 2023 – klasyfikacja generalna po 20 z 24 turniejów

LP.ZawodniczkaZarobki
1Beau Greaves 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿£27,800
2Mikuru Suzuki 🇯🇵£13,300
3Fallon Sherrock 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿£11,100
4Lisa Ashton 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿£8,950
5Rhian O’Sullivan 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿£7,800
6Robyn Byrne 🇮🇪£6,400
7Aileen de Graaf 🇳🇱£4,900
8Noa-Lynn van Leuven 🇳🇱£4,800


Cztery ostatnie turnieje cyklu zostaną rozegrane w dniach 14-15 października – te będą o tyle ważne, że kwestia awansu na mistrzostwa świata pozostaje nierozstrzygnięta. Do Ally Pally awansują zawodniczki z miejsc 2 i 3, a wiceliderka rankingu wystąpi także w Grand Slamie. Pewna gry w obu turniejach jest już Beau Greaves.

ZOBACZ TEŻ
Humphries: czasami jestem głupi. Powinienem być silniejszy
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama