Obserwuj nas

Newsy

Development Tour 6-10: pięciu Polaków na liście startowej!

Od piątku do niedzieli zostanie rozegranych pięć kolejnych turniejów z cyklu Development Tour. Według opublikowanych list startowych do Hildesheim pojedzie pięciu biało-czerwonych. W grze nie zabraknie Sebastiana Białeckiego, piątego gracza klasyfikacji generalnej.

Źródło: Professional Darts Corporation

Cykl Development Tour składa się z 24 turniejów rozgrywanych na przestrzeni jednego sezonu, w których udział wziąć może każdy gracz pomiędzy 16. a 23. rokiem życia. Poza ograniczeniem wiekowym jedyną dodatkową restrykcją jest konieczność znajdowania się poza czołową “32” światowego rankingu – właśnie z tego powodu udziału w zawodach nie mogą wziąć Josh Rock oraz Luke Littler.

Ich nieobecność nie oznacza jednak, że w stawce zabraknie jakości. Do Niemiec pojedzie dziewięciu graczy z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej (na liście startowej zabrakło jedynie Beau Greaves). Wśród ponad 320 zawodników znajduje się pięciu naszych reprezentantów:

🇵🇱 Sebastian Białecki,

🇵🇱 Jakub Broński,

🇵🇱 Jakub Janaszkiewicz,

🇵🇱 Roman Panicz,

🇵🇱 Jakub Sałek.

Dwóch najlepszych graczy klasyfikacji Development Tour zdobędzie kartę PDC na kolejne dwa lata oraz weźmie udział w najbliższych mistrzostwach świata PDC. Zwycięzca wystąpi także w Grand Slam of Darts.

Po pięciu turniejach na szczycie klasyfikacji generalnej znajduje się Keane Barry, zwycięzca dwóch eventów. Drugą pozycję zajmuje Gian van Veen. Ponieważ obaj gracze znajdują się w TOP 64 światowego rankingu, ewentualna karta przypada w tym momencie dwóm kolejnym zawodnikom – Danny’emu Jansenowi oraz Jurjenowi van der Velde.

 

Development Tour 2024 – klasyfikacja po 5 z 24 turniejów

Poz.ZawodnikZarobkiPotencjalne nagrody
1🇮🇪 Keane Barry£6 000udział w MŚ, udział w GSoD
2🇳🇱 Gian van Veen£4 300
3🇳🇱 Danny Jansen£3 175karta PDC, udział w MŚ
4🇳🇱 Jurjen van der Velde£3 100karta PDC
5🇵🇱 Sebastian Białecki£2 050
6🇳🇱 Wessel Nijman£1 850
7🇮🇪 Dylan Slevin£1 575
8:england: Cam Crabtree£1 450
9🇳🇱 Owen Roelofs£1 300
10:england: Beau Greaves£1 200
———————————
138🇵🇱 Jakub Broński£75
🇵🇱 Jakub Janaszkiewicz£0

Źródło: dartsrankings.com

Turnieje odbędą się w dniach 3-5 maja. Dwa eventy zostaną rozegrane w piątek, dwa w sobotę i jeden w niedzielę. Wyniki na żywo będzie można śledzić za pośrednictwem serwisu DartConnect.

2 komentarze

1 Komentarz

  1. TomekB

    2 maja, 2024 o 16:43

    Zwycięzca DT zagra w tegorocznym Slamie.

    Powodzenia Polacy :).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama