Obserwuj nas

Newsy

Krupka jedzie do Gliwic! Nieoczekiwany bohater kwalifikacji do PDM!

W czwartek w Sianożętach odbyły się drugie kwalifikacje do Superbet Poland Darts Masters 2024. Na starcie stanęło 68 zawodników. Przepustkę na wielką scenę wywalczył Jacek Krupka z Warszawy.

Jacek Krupka (fot. Mateusz Jacek Gawliński)

Najlepsi zawodnicy w rankingu krajowym zostali rozstawieni, ale względnie nieduża ich liczba powodowała, że mocne starcia dostaliśmy niemal na samym początku. Ofiarą tego padł m.in. Łukasz Wacławski – uczestnik zeszłorocznej imprezy – który przegrał w drugiej rundzie z Romanem Tomczakiem. Rundę dalej potknął się uczestnik Q-Schoola – Damian Pałaszewski, ale z nie byle kim, ponieważ z turnieju wyrzucił go Jacek Krupka.

Kibice łódzcy na pewno liczyli na to, że do Sebastiana Białeckiego, który zakwalifikował się w poprzednim turnieju, dołączy Mirosław Grudziecki. Ten stoczył batalię na pełnym dystansie, ale jednak przegraną z Pawłem Styczyńskim (3:4). Zawodnik z Lublina dzięki temu awansował do ćwierćfinału.

Znaleźli się tam też faworyci – Tytus Kanik oraz Krzysztof Kciuk. Wielu oczekiwało już ich starcia półfinałowego, ale los miał na to inny pomysł. Sebastian Steyer pokonał zawodnika z Poznania 4:3, a z kolei The Thumb przegrał 2:4 z Krupką. Po drugiej stronie drabinki w 1/2 finału zagrali Sebastian Biela i Witold Lewandowski.

 

Choć wydawało się, że Steyer ma najwięcej doświadczenia ze wszystkich, to nie on znalazł się w finale. Krupka pokonał go, oddając tylko dwa legi. Za to po drugiej stronie drabinki górą był Lewandowski, który także przekonująco, bo 5:1 pokonał Bielę. W finale zmierzyli się więc reprezentanci Warszawy i Kielc. Tam górą był gracz NEO Darts Team, który Lewandowskiemu oddał partię na 1:1, a później zaczął dominować. Prowadził już 5:1, ale przeciwnik był jeszcze w stanie zmniejszyć straty, ale tylko o lega.

Kwalifikacje do Superbet Poland Darts Masters odbyły się w Sianożętach. Krupka wystąpi obok Krzysztofa Ratajskiego, Radka Szagańskiego i Sebastiana Białeckiego na scenie Poland Darts Masters 2024 w Gliwicach. Impreza odbędzie się 14 i 15 czerwca. Transmisja w Viaplay i PDC.tv.


Kwalifikacje do Superbet Poland Darts Masters 2024:


Ćwierćfinały:

🇵🇱 Sebastian Biela 4:1 🇵🇱 Sylwester Karbowiak

🇵🇱 Witold Lewandowski 4:0 🇵🇱 Paweł Styczyński

🇵🇱 Sebastian Steyer 4:3 🇵🇱 Tytus Kanik

🇵🇱 Jacek Krupka 4:2 🇵🇱 Krzysztof Kciuk


Półfinały:

🇵🇱 Witold Lewandowski 5:1 🇵🇱 Sebastian Biela

🇵🇱 Jacek Krupka 5:2 🇵🇱 Sebastian Steyer

Finał:

🏆 🇵🇱 Jacek Krupka (76.32) 6:2 🇵🇱 Witold Lewandowski (68.9)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama