Obserwuj nas

Newsy

Do pokonania Littlera zabrakło milimetrów. Udany wtorek Białeckiego w Super Series

Wczoraj były cztery porażki, dziś skończyło się na czterech zwycięstwach. Drugi dzień dziewiątego tygodnia rozgrywek MODUS Super Series okazał się szczęśliwy dla Sebastiana Białeckiego. Dzięki dobremu występowi Polak awansował na czwarte miejsce w grupie A.

Dla Bolta wtorkowa sesja rozpoczęła się od rewanżu na Alexandrze Merkxie. Holender nie był tak skuteczny jak podczas wczorajszego spotkania, z czego Białecki skrzętnie skorzystał, wygrywając 4:2. Większych problemów nie sprawił także drugi z Holendrów – Willem Mandigers, który w spotkaniu z Polakiem wygrał tylko jedną partię.

Jedyną porażkę tego dnia nasz reprezentant poniósł w meczu z Luke’iem Littlerem. Choć Anglik prowadził już 3:1, Sebastian zdołał odrobić straty, a w deciderze miał nawet dwie lotki meczowe. Na finiszu zabrakło jednak skuteczności, dzięki czemu Littler zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Rehabilitacja przyszła już w następnym pojedynku – Białecki bez straty lega ograł Patricka van den Boogaarda. Co ciekawe, w poniedziałek też skończyło się 4:0, ale w drugą stronę – Łodzianin nie mógł zatem wymarzyć sobie lepszego rewanżu.

Sesję zamknęło starcie Polaka z Andym Boultonem, do rozstrzygnięcia którego także potrzebny był decider. Tym razem to Szkot był bliski odrobienia strat ze stanu 1:3, ale w ostatnim legu został wyraźnie zdystansowany na punktacji. Choć Sebastian miał spore problemy z trafieniem końcowego double’a, ostatecznie szczęście przyszło na podwójnej piątce.

 

Wyniki:

🇵🇱 Sebastian Białecki (82,49) 4:2 🇳🇱 Alexander Merkx (74,97)

🇵🇱 Sebastian Białecki (84,65) 4:1 🇳🇱 Willem Mandigers (80,31)

🇵🇱 Sebastian Białecki (89,42) 3:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler (88,75)

🇵🇱 Sebastian Białecki (88,41) 4:0 🇳🇱 Patrick van den Boogaard (84,32)

🇵🇱 Sebastian Białecki (90,63) 4:3 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Andy Boulton (88,08)

 

Tabela grupy A po dwóch dniach rywalizacji

LPZawodnikBilansPunkty
1Luke Littler 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿+2016
2Andy Boulton 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿+1014
3Alexander Merkx 🇳🇱+310
4Sebastian Białecki 🇵🇱+110
5Patrick van den Boogaard 🇳🇱-118
6Willem Mandigers 🇳🇱-232

 

W grupie A darterzy rywalizować będą jeszcze w środę. Najlepszy gracz uzyska awans do fazy finałowej. Drugi i trzeci zawodnik trafią do grupy B, zaś pozostali – do grupy C. Rywalizacja w obu grupach zaplanowana jest na czwartek i piątek.

ZOBACZ TEŻ
Koniec obrony tytułu! Znamy pierwszych ćwierćfinalistów World Matchplay
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama