Obserwuj nas

Newsy

Bałtycka wymiana Unicorna. Nowy zawodnik w szeregach producenta

Firma Unicorn powiększyła zespół! We wtorkowe popołudnie poinformowała w mediach społecznościowych, że nowym zawodnikiem stajni został Duńczyk Benjamin Drue Reus.

Benjamin Drue Reus podczas World Cup of Darts 2023
Benjamin Drue Reus (fot. PDC)

Drue Reus to kolejny gracz, który w ostatnich miesiącach zdecydował się na współpracę z Unicorn Darts. Wcześniej w tym roku podpis pod kontraktami złożyli Ashley Coleman, którego można było oglądać min. w wielu materiałach The Darts Referee na platformie Youtube, a także podczas Q-Schoola, oraz Tom Sykes.

Duńczyk może okazać się naturalnym następcą Madarsa Razmy. Łotysz w tym roku rozstał się z Unicornem i zasilił szeregi Mission. The Flying Star będzie na razie jedynym reprezentantem producenta z tej bałtycko-nordyckiej części Europy.

Drue Reus zdobył kartę PDC dopiero w przed obecnym sezonem. Jest drugim reprezenantem swojego kraju – po Vladimirze Andersenie – któremu taka sztuka się udała. Jego największym sukcesem w PDC jest udział w World Cup of Darts 2023, gdzie zdążył już zaprezentować się z genialnej strony. W meczu fazy grupowej przeciwko Austrii osiągnął indywidualną średnią 114 punktów i pomógł zespołowi w triumfie 4:2. Dania odpadła wtedy w drugiej rundzie z późniejszym triumfatorem – Walią. W tym sezonie na pewno ponownie zamelduje się w drużynowym pucharze świata. Nie wiadomo jeszcze jednak, z kim przyjdzie mu rywalizować w parze.

Jeszcze w lutym miał spore problemy, aby dopiąć budżet na turnieje PDC. Przez problemy finansowe musiał odpuścić turnieje Players Championship 3 i 4. Umowa z Unicorn Darts powinna pomóc mu regularniej gościć w zawodach ProTouru.

W ostatnich miesiącach z producentem pożegnało się wielu uznanych zawodników – m.in. triumfatorzy telewizyjni: Michael Smith oraz Chris Dobey. Nie oznacza to jednak, że w zespole brakuje gwiazd. Największymi nadal są Gary Anderson i James Wade, a od nie tak dawna dołączył do nich Ross Smith. W przeszłości firmę reprezentował także polski zawodnik – Krzysztof Kciuk.


Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama