Obserwuj nas

Newsy

Europa Wschodnia powalczy o European Tour. Pięciu Polaków na liście startowej

Pięciu biało-czerwonych wystąpi w turniejach kwalifikacyjnych do turniejów ET5-ET8 rozgrywanych w najbliższy weekend w Budapeszcie. Na liście znalazło się 50 graczy z sześciu państw.

Źródło: Nandor Voros/PDC Europe

Mimo reformy, jaką w ostatnim czasie przeszedł European Tour, Europa Wschodnia wciąż ma zagwarantowane jedno miejsce w każdym z trzynastu turniejów. W dniach 6-7 kwietnia gracze z tego regionu będą rywalizować o prawo startu w czterech eventach z tego cyklu.

Na liście startowej znalazło się pięciu biało-czerwonych:

🇵🇱 Sebastian Białecki (tylko kwalifikacje do ET6 i ET7)

🇵🇱 Wojciech Bruliński,

🇵🇱 Tytus Kanik,

🇵🇱 Damian Pałaszewski,

🇵🇱 Sebastian Steyer

Nieobecność Sebastiana Białeckiego w dwóch turniejach kwalifikacyjnych może być związana z występami w innych zawodach, które będą rozgrywane w czasie trwania danych eventów European Touru. Klarowna wydaje się zwłaszcza kwestia czerwcowego ET8 – w tym samym czasie odbywać się będzie Development Tour.

Poza Polakami wystąpią jeszcze reprezentanci Chorwacji, Czech, Węgier, Słowacji oraz jeden Słoweniec. Pełna lista dostępna jest w serwisie DartConnect. Start o godz. 12:00.

Turnieje ET5-ET8 zostaną rozegrane w Austrii, dwukrotnie w Niemczech oraz w Holandii. Cztery pierwsze eventy kwalifikacyjne padły łupem Romeo Grbavaca (dwa razy), Vitezslava Sedlaka oraz Alexandra Maska.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama