Obserwuj nas

Newsy

Finały Players Championship bez Wrighta i Aspinalla?

To, co mogłoby się wydawać oczywiste na podstawie osiągnięć i miejsc w światowym rankingu, nie zawsze musi znajdować odzwierciedlenie w rzeczywistości. Za dowód niech posłuży trwający wyścig po Players Championship Finals. Na cztery turnieje przed końcem, prawa gry w Minehead wciąż nie zagwarantowało sobie kilka głośnych nazwisk.

Źródło: Jonas Hunold / Professional Darts Corporation

Turniej Players Championship Finals przeznaczony jest dla 64 najlepszych graczy w całorocznym cyklu podłogowym, który składa się z 30 turniejów. Po 26 eventach liderem cyklu jest Gary Anderson, który ma na koncie trzy zdobyte tytuły – tyle samo, ile drugi w rankingu Gerwyn Price.

Poza czołową “64” z potencjalnym lub zagwarantowanym już prawem gry w imprezie nieoczekiwanie znajduje się kilka dobrze znanych postaci. Jednym z najlepszych tego przykładów jest dwukrotny mistrz świata – Peter Wright – który obecnie zajmuje 76. pozycję w rankingu turniejów podłogowych. To w dużej mierze wynika z licznych absencji Szkota (na 26 turniejów, Wright wystąpił jedynie w 12), jednak Snakebite nie pomaga sobie również samą postawą przy tarczy. W całym cyklu Wright gra na średniej 92,15, co stanowi wynik na poziomie… szóstej dziesiątki graczy! Na finiszu rankingowa trójka ma do odrobienia dwa tysiące funtów, co jest w dużej mierze efektem półfinału ugranego w jednym z wrześniowych eventów.

W sytuacji jeszcze gorszej od Wrighta znajduje się Nathan Aspinall. Jest to o tyle niespodziewane, że Anglik wystąpił w jednym turnieju więcej (13 na 26), a jego gra wygląda dużo lepiej od gry Wrighta (średnia 96,76). Całości brakuje jednak wyników – na cztery turnieje przed końcem, triumfator World Matchplay zajmuje 92. lokatę, tracąc 4,5 tysiąca do bezpiecznej, 64. pozycji (to kwota nieco większa, niż nagroda za półfinał). Sprawy nie ułatwia fakt, że w turniejach 23 – 26 Anglik nie wygrał ani jednego spotkania.

 

Ranking Players Championship 2023 (po 26 z 30 turniejów)

LPZawodnikZarobki
60Rusty-Jake Rodriguez£15,250
61Martijn Kleermaker£15,000
62Dylan Slevin£15,000
63Mickey Mansell£14,750
64Jeffrey Sparidaans£14,750
76Peter Wright£12,750
92Nathan Aspinall£10,250


Po czwartkowej sesji poza finałami Players Championship znajdują się również m.in. Steve Beaton (67. miejsce), Keane Barry (70), Madars Razma (71), Mensur Suljović (73), Vincent van der Voort (90) czy Alan Soutar (110). W grze wciąż pozostaje Radek Szagański, który zajmuje 58. pozycję.

Turniej Players Championship Finals zostanie rozegrany w dniach 24-26 listopada w Minehead. Tym samym będzie to ostatni przystanek przed najbliższymi mistrzostwami świata.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona