Obserwuj nas

Newsy

MŚ seniorów: niespodziewana porażka Gatesa! Mocny start obrońcy tytułu

Po dwóch dniach rywalizacji znamy już komplet uczestników drugiej rundy seniorskich mistrzostw świata. W piątek awans zapewnili sobie m. in. Robert Thornton i Martin Adams. Ze słabej strony pokazali się Leonard Gates oraz Phil Taylor, tym samym kończąc przygodę z tegorocznym czempionatem.

Źródło: Professional Darts Corporation

Seniorskie mistrzostwa świata to turniej przeznaczony dla graczy powyżej 50. roku życia. Pula nagród wynosi 80 tysięcy funtów, z czego 30 tysięcy przypadnie zwycięzcy.

Sesja popołudniowa rozpoczęła się od dramaturgii – Martin Adams dopiero po decydującym secie poradził sobie z Detą Hedman, choć przegrywał już 0:2. Mimo że forma Angielki z ostatnich miesięcy pozostawiała wiele do życzenia, tym razem zagrała niezłe, choć niewystarczające spotkanie. Większych emocji nie było zaś w starciu Roberta Thorntona z Martynem Turnerem – Szkot wygrał 3:1 i podtrzymał plany obrony tytułu mistrzowskiego.

Z dobrej strony zaprezentował się także Richie Burnett, nie dając większych szans Keithowi Dellerowi. The Price of Wales pozostał jedynym reprezentantem Walii w tegorocznych mistrzostwach, a w pierwszej rundzie był bliski osiągnięcia 90-punktowej średniej.

Jako niespodziankę in minus trzeba potraktować występ Phila Taylora. Nawet jeśli już przed meczem było jasne, że od Anglika nie należy oczekiwać niczego nadzwyczajnego, wydawało się, że powinien sobie poradzić z Manfredem Bilderlem. Niemiec wyszedł jednak zwycięsko z pięciosetowego boju na bardzo niskim poziomie – obaj skończyli na średnich rzędu 75 punktów.

Jeszcze większym zaskoczeniem była porażka Leonarda Gatesa, jednego z głównych faworytów do tytułu. Choć ostatnie dni były dla Amerykanina szczęśliwe, choćby ze względu na wygrane kwalifikacje do UK Open, tym razem musiał uznać wyższość Colina McGarry’ego.

Z imprezą pożegnał się także John Part, przegrywając z Richiem Howsonem. Z kolei inna legenda – Chris Mason – poradziła sobie z Darrylem Fittonem.

Warto dodać, że z ośmiu zaplanowanych meczów rozegrano tylko siedem – ze względu na kontuzję z turnieju musiał wycofać się Tony O’Shea, dzięki czemu Andy Hamilton automatycznie awansował do drugiej rundy.


MŚ seniorów – wyniki 2. dnia turnieju (1/16 finału):

Sesja popołudniowa:

:england: Martin Adams (80,57) 3:2 :england: Deta Hedman (77,31)

:scotland: Robert Thornton (88,96) 3:1 :england: Martyn Turner (76,03)

:england: Keith Deller (82,51) 1:3 :wales: Richie Burnett (88,73)

:england: Andy Hamilton (-) w/o :england: Tony O’Shea (-)

Sesja wieczorna:

🇺🇸 Leonard Gates (82,67) 1:3 ☘️ Colin McGarry (85,35)

:england: Darryl Fitton (82,52) 1:3 :england: Chris Mason (85,86)

:england: Phil Taylor (74,53) 2:3 🇩🇪 Manfred Bilderl (75,09)

:england: Richie Howson (79,84) 3:0 🇨🇦 John Part (77,67)


MŚ seniorów – pary 1/8 finału:

:scotland: Robert Thornton – :england: Andy Hamilton

:scotland: John Henderson – :england: Kevin Painter

:england: Martin Adams – 🇨🇦 Jim Long

:england: Paul Hogan – ☘️ Neil Duff

🇩🇪 Manfred Bilderl – :england: Chris Mason

:england: Scott Mitchell – :england: Lisa Ashton

:england: Mark Dudbridge – :england: Richie Howson

:wales: Richie Burnett – ☘️ Colin McGarry

Spotkania 2. rundy zostaną rozegrane w dwóch sobotnich sesjach, kolejno od godz. 14:00 i 20:00. Wyniki można śledzić na portalu DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama