Obserwuj nas

Newsy

“Last dance” zakończony fiaskiem. Taylor odpadł z mistrzostw świata seniorów

W piątkowy wieczór Phil Taylor ani przez moment nie przypominał samego siebie z czasów świetności. Szesnastokrotny mistrz świata przegrał 0:3 z Manfredem Bilderlem w meczu 1. rundy seniorskiego czempionatu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, to był jego ostatni mecz w imprezie rangi mistrzowskiej.

Źródło: Professional Darts Corporation

Już od początku spotkania Taylor miał ogromne problemy z wejściem na właściwy poziom. Choć Bilderl nie stawiał wygórowanych warunków, The Power nie był w stanie skutecznie zamykać legów – to zaś poskutkowało szybką utratą seta. Pierwszą partię Anglik rozegrał na średniej 64. Niemiec był jedynie o pięć punktów lepszy.

W drugim secie Taylor ugrał wreszcie pierwszego lega w meczu – na tym się jednak skończyło, choć obaj gracze nieco podnieśli standard gry. Dwusetowa strata nie mogła jednak przerazić szesnastokrotnego mistrza świata – wkrótce zarówno średnie, jak i wynik zaczęły się wyrównywać. Dwie kolejne partie pewnie padły łupem Anglika, co oznaczało, że o losach awansu przesądzi decider.

Choć w piątym secie The Power prowadził 1:0 i wydawało się, że ma sprawę pod kontrolą, Niemiec zdołał dojść do głosu. Kluczowe okazało się przełamanie przy stanie 1:1, gdy Bilderl mimo presji wykorzystał jedyną lotkę na podwójnej. Chwilę później utrzymał swoje podanie i zakończył przygodę Taylora w mistrzostwach świata.

Porażka nie jest jednak równoznaczna z końcem kariery Taylora – choć, jak sam zapowiedział, sezon 2024 będzie ostatnim w jego darterskiej przygodzie, w najbliższych miesiącach będzie pojawiał się w innych turniejach cyklu seniorskiego.


Mistrzostwa świata seniorów 2024 – 1. runda

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Phil Taylor (74,53) 2:3 🇩🇪 Manfred Bilderl (75,09)

ZOBACZ TEŻ
Top 5 z ŁND: ciekawostki z życia Dimitriego van den Bergha
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama