Obserwuj nas

Newsy

Phil Taylor (po raz drugi) ogłasza odejście na sportową emeryturę

Odejść będąc na (seniorskim) szczycie – taki plan nakreślił sobie Phil Taylor, który w poniedziałek zapowiedział, że po nadchodzącym sezonie ma zamiar zakończyć karierę czynnego zawodnika. Przyszłoroczny World Senior Darts Tour będzie pożegnalną serią turniejów dla szesnastokrotnego mistrza świata.

Źródło: Professional Darts Corporation

 Zawsze kochałem i będę kochał dawać z siebie wszystko na scenie, ale czas nie oszczędza nikogo. Wiem, że to dobry moment na odejście z Touru – przyznał The Power w rozmowie z Online Darts ogłaszając, że przyszły rok będzie ostatnim w jego darterskiej karierze.

Taylor podkreślił, że dart to sport towarzyszący mu bez przerwy, siedem dni w tygodniu. Jego poświęcenie przyniosło owoce w postaci niebotycznych liczb zarówno, jeśli chodzi o tytuły, jak i rekordy, które udało mu się zdobyć i wyśrubować podczas 35-letniej kariery. Ponad 200 wygranych turniejów, w tym 16 tytułów mistrza świata, 11 zwycięstw w World Grand Prix, sześć Grand Slamów, najwyższa średnia fazy grupowej Premier League (107.95), 111 miesięcy jako światowa jedynka – to jedynie część dokonań, które zapewniły Anglikowi miano żywej legendy w świecie darta.

W przyszłym sezonie Taylor będzie miał okazję wziąć udział w 11 turniejach z cyklu World Senior Darts Tour. Jednym z nich będą tourowe mistrzostwa zaplanowane na luty. W 2022 i 2023 roku The Power kończył potyczki w World Seniors Darts Championship na ćwierćfinałach. Tym razem zapowiedział pełną mobilizację:

Wiem, co robię źle i będę ciężko pracować, by dać fanom dobre widowisko i zakończyć karierę będąc na szczycie.

Ostatni turniej w WSDT – będący zgodnie z zapowiedzią pożęgnalnym występem Phila Taylora w Tourze – jest zaplanowany na 16 i 17 listopada 2024. Ewentualny triumf w World Seniors Darts Championship może natomiast domknąć jego długą listę zwycięstw i tytułów. Turniej ten nie będzie jednak jego absolutnym pożegnaniem z darterskim światem. The Power ma zamiar kontynuować współpracę z WSDT, pozostając ambasadorem rozgrywek oraz występując na turniejach pokazowych.

To nie pierwszy raz, kiedy Taylor zaanonsował swoje odejście na darterską emeryturę. W 2018 ogłosił zakończenie kariery i odszedł z PDC, by w 2022 roku powrócić do rywalizacji w seniorskim Matchplayu.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona