Obserwuj nas

Newsy

Historyczny wynik Crossa! Tylko trójka zawodników tego dokonała

Fenomalna forma Roba Crossa trwa. Anglik osiągnął trzeci finał z rzędu w turniejach pod szyldem World Series of Darts. Historia nie kłamie — to dopiero czwarty taki przypadek od początku rozgrywania pokazówek, tym samym Cross nawiązał do wyczynów Michaela van Gerwena, Phila Taylora i Gerwyna Price’a.

Źródło zdjęcia: Simon O'Connor / PDC

Poland Darts Masters było 53 turniejem w jedenastoleciu World Series of Darts. Przez te lata cykl widział 26 różnych finalistów, w tym roku dołączyła jedna nowa postać w osobie Luke’a Littlera. Z założenia gra tam czołówka światowego darta, więc przemiał różnych nazwisk na szczycie jest spodziewany. Ten rok trochę wyłamuje się z tej reguły, ponieważ pięć turniejów przyniosło czterech finalistów. Korzysta z tego Rob Cross, który stał się mini królem tych rozgrywek. Wysoki poziom prezentowany przez Voltage’a przekuł się w dwie statystyki, w których goni dwie legendy tego sportu.


LICZBA FINAŁÓW Z RZĘDU

Liczba finałów z rzędu w World Series of Darts
7 – Michael van Gerwen (2016-2017)
6 – Phil Taylor (2014-2015)
5 – Michael van Gerwen (2013-2014)
4 – Michael van Gerwen (2019-2021)
3 – Gerwyn Price (2022-2023)
3 – Rob Cross (2024)


Trzeba dodać, że w klasyfikacjach nie bierzemy pod uwagę World Series of Darts Finals. Najlepszy wynik van Gerwena i Taylora może zostać nigdy niedościgniony. Choć dopóki ta lista jest stosunkowo niewielka, dopóty kolejny gracz na niej robi duże wrażenie. Oczywiście w złotych czasach MvG ten jeden slot był często zajęty. Co oznacza, że ciężej było turniej w turniej ogrywać najlepszych, by dotrzeć do finałowego starcia.


LICZBA FINAŁÓW W CAŁYM WORLD SERIES

Tutaj Cross plasuje się na podium. Ma dziewięć finałów, jeszcze jednego brakuje mu do Phila Taylora. Królem tak jak w wielu innych rankingach jest Michael van Gerwen. Choć co ciekawe, odkąd Cross osiągnął swój pierwszy finał, to Mighty Mike tylko dwukrotnie był więcej w tym miejscu od Voltage’a.

LICZBA WSZYSTKICH FINAŁÓW POJEDYNCZYCH TURNIEJÓW
🇳🇱 Michael van Gerwen – 25
:england: Phil Taylor – 10
:england: Rob Cross – 9
:scotland: Peter Wright, Gary Anderson – 7
:wales: Gerwyn Price – 6


Bilans zwycięstw dla Crossa wygląda następująco – 4 wygrane, 5 porażek. Np. Gary Anderson z siedmiu finałów wygrał aż sześć, Taylor posiada bilans 8-2, van Gerwen zatrzymał się na wyniku 16-9.

Najbliższe szanse dla Crossa na poprawienie liczb w sierpniu. Wtedy Australia i Nowa Zelandia przywita najlepszych graczy świata. Dla światowej szóstki to będą ważne turnieje, ponieważ były mistrz świata będzie bronił dwóch tytułów zdobytych przed rokiem.

ZOBACZ TEŻ
Top 5 z ŁND: ciekawostki z życia Dimitriego van den Bergha
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama