Obserwuj nas

Newsy

It’s Chizzy! Cross pogromcą Polaków

Drugiego listopada oficjalnie kończymy rozgrywki podłogowe w tym roku! Zwycięzcą ostatniego Players Championship został Dave Chisnall, pokonując w finale Jima Williamsa 8:4.

Źródło: Professional Darts Corporation

Jak przystało na turniejową jedynkę, Chisnall zakończył z przytupem. W finale nie pozostawił wątpliwości, kto jest najlepszym zawodnikiem Pro Touru i w mistrzowskim stylu zapewnił sobie tytuł PC 30. Nasi reprezentanci również zagrali solidne zawody, Szagański i Ratajski zakończyli w 1/16, Kciuk w 1/32. Na ogromne pochwały zasługuje młodziutki Cam Crabtree, który dotarł aż do ćwierćfinały, ogrywając przy tym m.in Jose de Sousę.


Rodacy niemal na równi

Dzisiejszy dzień przyniósł zdecydowanie lepsze rezultaty dla Ratajskiego i Kciuka, nieznacznie gorzej wypadł Szagański. Losowanie było jednak zdecydowanie łaskawsze, każdy z wymienionej wyżej trójki przeszedł pierwszą rundę.

Krzysztof Ratajski zaczął turniej podobnie jak wczoraj, od zwycięstwa 6:0 na bardzo wysokiej, ponad 107 punktowej średniej. Kolejne spotkanie również nie wymagało od polskiej jedynki wiele wysiłku, gładkie 6:1 z Robertem Owenem i awans do fazy last 32. Tam jednak zastał Scotta Waites’a, który po niezwykle wyrównanym meczu wyrzucił Polaka z turnieju.

Nieco ciężej miał w pierwszym spotkaniu dzisiejszego turnieju Krzysztof Kciuk, bo przyszło mu stoczyć 10-legową batalię z Ryanem Meikle, z której ostatecznie wyszedł zwycięsko. Druga runda przyniosła jednak Roba Crossa, a tam już kolorowo nie było. Delikatna powtórka z wczoraj, 6:1 i rywal grający na średniej ponad 102. I niestety wygląda na to, że Kciuk poraz kolejny będzie musiał odwiedzić Q-School i tam powalczyć o odzyskanie karty.

Za to Radek Szagański po raz kolejny notuje solidny wynik, kończąc zmagania na fazie last 32. W pierwszym meczu wygrana 6:3 ze Stephenem Burtonem, potem 6:3 z Rickym Evansem (rzucającym w poprzednim meczu 9 lotkę). Po pewnych dwóch meczach przyszedł czas na Roba Crossa w rundzie trzeciej, tam niestety Anglik okazał się mocniejszy i zwyciężył 6:3. Dobry sezon podłogowy Radka może zwieńczyć PC Finals i kto wie, może Grand Slam? Na to jednak przyjdzie nam poczekać.


Fantastyczny Jim Williams

Kolejny dzień i kolejny Walijczyk w finale. Tym razem padło na Jima Williamsa, który dotarł decydującej fazy, gdzie przegrał 8:4 z Dave’m Chisnall’em. Jednak po drodze pokonał takie nazwiska jak Heta, Noppert czy Huybrechts. Solidna gra przez cały dzień nie starczyła na świetnie dysponowanego w finale Anglika i ostatecznie to Chizzy zgarnął tytuł.


Wszystkie mecze Polaków podczas Players Championship 30

TOP 128: 🇵🇱 Krzysztof Ratajski (107,36) 6:0 🇧🇪 Robbie Knops (74,56)

TOP 128: 🇵🇱 Krzysztof Kciuk (91,13) 6:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Meikle (92,73)

TOP 128: 🇵🇱 Radek Szagański (97,60) 6:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stephen Burton (83,71)

TOP 64: 🇵🇱 Krzysztof Ratajski (94,35) 6:1 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Robert Owen (84,19)

TOP 64: 🇵🇱 Krzysztof Kciuk (91,73) 1:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (102,09)

TOP 64: 🇵🇱 Radek Szagański (97,09) 6:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ricky Evans (94,09)

TOP 32: 🇵🇱 Krzysztof Ratajski (94,78) 5:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Waites (97,08)

TOP 32: 🇵🇱 Radek Szagański (90,09) 3:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (96,15)


Ćwierćfinały:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Dave Chisnall 6:2 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Waites

🇳🇱 Gian van Veen 6:2 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Cam Crabtree

🇦🇺 Damon Heta 6:2 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Jim Williams 6:3 🇳🇱 Danny Noppert

Półfinały:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Dave Chisnall 7:4 🇳🇱 Gian van Veen

🇦🇺 Damon Heta 5:7 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Jim Williams

Finał:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Dave Chisnall 🏆 8:4 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Jim Williams

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama