Obserwuj nas

Newsy

“Jak wielu ludzi straci pracę?” – ciąg dalszy problemów z turniejami w środku tygodnia

Decyzja PDC o rozgrywaniu turniejów Players Championship w środku tygodnia odbiła się szerokim echem w darterskim środowisku. Coraz więcej zawodników zaczyna otwarcie krytykować pomysł. Kamyczek do ogródka postanowił wrzucić także Ian White, w wywiadzie dla Online Darts.

Źródło: Professional Darts Corporation

Od przyszłego roku turnieje podłogowe będą odbywać się wyłącznie w dni robocze. Dotychczasowo były one rozgrywane weekendami, z niewielkimi wyjątkami, podczas gdy harmonogram zawodników był wyjątkowo napięty. Ian White w wywiadzie dla Online Darts, przy okazji predykcji dotyczących przyszłego sezonu, postanowił skomentować znaczącą zmianę w strukturze turniejów. Ze swojej strony nie widzi przeciwwskazań, jednakże zauważa możliwy problem dla pewnych jednostek, posiadających kartę zawodniczą.

 

“Nie przeszkadza mi to. Nie ma dla mnie znaczenia kiedy gramy, tylko jak często. Chcę w nich grać co tydzień. Na chwile obecną gramy jeden turniej podłogowy w miesiącu, bądź pięciodniowy “blok” turniejów, a to mi nie odpowiada. Wtedy jeśli masz słabą dyspozycję, musisz czekać jedynie do przyszłego tygodnia. Taka jest moja opinia, ale musimy grać, jak zarządzą.”

“Musimy poczekać i zobaczyć, jak będzie to funkcjonować, ponieważ jeśli przesuniemy je na środek tygodnia, jak wielu ludzi straci pracę? Jest wielu zawodników mających rodziny. Czy będą w stanie poświęcić swoją dotychczasową pracę? Czy będą musieli zaryzykować i postawić na wygrywanie meczów w PDC? Będzie na nich ciążyć ogromna presja.”

“To trudna decyzja. Na ten moment, zawodnicy potrafią to obejść. Pracują w ciągu tygodnia, weekendami grają w darta. W przyszłym roku nie wiem, jak to będzie wyglądać, co się stanie. PDC może stracić kilku graczy. Jeśli zarabiają 40 tysięcy funtów rocznie w pracy, która jest pewna, z rodziną i kredytem, to dla nich coś zupełnie innego.”


Wcześniej o problemie komunikowali otwarcie Scott Waites i Ronny Huybrechts. Pomimo, iż Anglik nie krytykował pomysłu, to zauważył możliwe problemy, które mogą dotknąć jego kolegów z touru. Na ten moment PDC pozostaje niewzruszona głosami przeciwko rewolucji w kalendarzu, stojąc twardo przy chęci całkowitej profesjonalizacji zawodu dartera.

ZOBACZ TEŻ
Gilding się obudził. Ratajski odpadł z World Matchplay
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama