Obserwuj nas

Newsy

W grze zostało tylko ośmiu – niemiecka Superliga wkracza w decydującą fazę

W czwartkowy wieczór zakończył się trzeci dzień zmagań w rozgrywkach PDC Europe Super League. Do ćwierćfinałów awansowała większość faworytów do końcowego zwycięstwa, choć nie obyło się bez niespodzianek. Z turniejem pożegnał się m.in. Max Hopp.

Źródło: PDC Europe

W pierwszym meczu sesji Lukas Wenig poradził sobie z Manfredem Bilderlem – człowiekiem, który zasłynął w tym turnieju rozegraniem perfekcyjnego (choć finalnie przegranego) lega. W ćwierćfinale jego rywalem będzie Dominik Gruellich, który pokonał Liama Maendla-Lawrance’a.

Z bardzo dobrej strony pokazali się Nico Kurz i Dragutin Horvat. Pierwszy potrzebował decidera w starciu z Paulem Krohne, a drugi dość pewnie ograł Michaela Kloenhammera.

Najwyższą średnią dnia popisał się Pascal Rupprecht, który nie dał większych szans Arno Merkowi. W ćwierćfinale zagra z innym posiadaczem karty – Danielem Klose – który skorzystał ze słabszej dyspozycji Rene Eidamsa.

Z marzeniami o powrocie do Ally Pally pożegnał się Max Hopp, który nie sprostał wyzwaniu postawionemu przez Kaia Gotthardta. Więcej chłodnej głowy zachował Niko Springer, który, mimo ogromnej presji ze strony Andree Welge, najpierw odrobił trzy legi straty, a później wykorzystał lotkę meczową w deciderze.


PDC Europe Super League 2023 – wyniki 1/8 finału:

🇩🇪 Lukas Wenig (87,86) 6:4 🇩🇪 Manfred Bilderl (82,46)

🇩🇪 Dominik Gruellich (82,64) 6:4 🇩🇪 Liam Maendl-Lawrance (80,97)

🇩🇪 Nico Kurz (91,31) 6:5 🇩🇪 Paul Krohne (89,41)

🇩🇪 Dragutin Horvat (89,64) 6:3 🇩🇪 Michael Kloenhammer (88,69)

🇩🇪 Pascal Rupprecht (97,06) 6:1 🇩🇪 Arno Merk (85,21)

🇩🇪 Daniel Klose (83,38) 6:4 🇩🇪 Rene Eidams (79,75)

🇩🇪 Kai Gotthardt (86,92) 6:3 🇩🇪 Max Hopp (80,36)

🇩🇪 Niko Springer (92,90) 6:5 🇩🇪 Andree Welge (86,53)


Pary ćwierćfinałowe:

🇩🇪 Lukas Wenig – 🇩🇪 Dominik Gruellich

🇩🇪 Nico Kurz – 🇩🇪 Dragutin Horvat

🇩🇪 Pascal Rupprecht – 🇩🇪 Daniel Klose

🇩🇪 Kai Gotthardt – 🇩🇪 Niko Springer

Ostatnia sesja rozgrywek wystartuje w piątek, od godz. 19. Transmisja dostępna będzie w serwisie PDC.TV oraz na niemieckim kanale Sport1. Wyniki można śledzić za pośrednictwem platformy DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama