Obserwuj nas

Newsy

Pierwsza runda barierą nie do przejścia? Van Gerwen ma kłopoty

Ostatnimi czasy dużo mówi się o dyspozycji Michaela van Gerwena, która jest daleka od optymalnej. Holender podejmuje próby podbudowania się dobrym wynikiem w rozgrywkach Players Championship. Niestety dla niego, także i tam dawno tak źle nie było.

Źródło: PDC

Holender pierwszy raz od kilku dobrych lat przegrał trzy mecze z rzędu w Players Championship w 1. rundzie! Poziom MvG okazał się niewystarczający na takich rywali jak Steve Beaton, Karel Sedlacek i Franz Roetzsch. Warto tu nadmienić, że ten ostatni aktualnie nie posiada karty PDC. Van Gerwen w tych starciach nie zagrał źle i też dużo do zwycięstwa mu nie brakowało, ale coś w każdym ze starć zawiodło. Coś, co jeszcze nie tak dawno go nie zawodziło.

Michael van GerwenRywale w 1/64 PC
93,46 – Players Championship 9Steve Beaton – 95,64
100,02 – Players Championship 10Karel Sedlacek – 99,70
95,25 – Players Championship 11Franz Rotzsch – 90,72


Głównym problemem trzykrotnego mistrza świata w tych pojedynkach były podwójne. Tam przegrywał poszczególne legi i w konsekwencji całą rywalizację, które były na wynikowym styku (4:6, 5:6, 4:6). To nie jest jednak dla van Gerwena wytłumaczeniem, liczy się wynik końcowy, który nie jest dla niego korzystny. Najwyżej z tej trójki w rankingu PDC Order of Merit jest sklasyfikowany Steve Beaton, aktualnie zajmujący 48. miejsce.

Nadal też trwa pościg Mighty Mike’a za rankingową wiktorią. Według wyliczeń Jetze Jana Idsardiego na platformie X, 401 dni minęło od ostatniego takiego tytułu. Od tamtej pory wygrał tylko Premier League, poszczególne cykle World Series i finałowy turniej World Series of Darts Finals. Legendy już krążą o tym jednym mitycznym słabszym meczu van Gerwena w turnieju, który musi odhaczyć, by dalej maszerować po trofeum. Problem robi się, gdy tego meczu nie odhaczy tak, jak powinien.

W środę rozdział drugi czerwcowej batalii w Players Championship, a od piątku Poland Darts Masters, w którym van Gerwen będzie bronił tytułu. Miejmy nadzieję, że w obu tych przypadkach ujrzymy lepszą wersję “zielonej bestii”.

ZOBACZ TEŻ
"Potrzebujemy Gary'ego w darcie". Smith z szacunkiem o rywalu po wygranej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama