Obserwuj nas

Newsy

Kolejny bilet do mistrzostw świata. Znamy skład niemieckiej Superligi

PDC Europe ogłosiła datę rozpoczęcia tegorocznej edycji niemieckiej Superligi. O końcowy triumf i miejsce na mistrzostwach świata powalczy 24 graczy. Na liście nie zabrakło głośnych nazwisk.

Źródło: Professional Darts Corporation

PDC Europe Super League jest turniejem rozgrywanym co roku, w którym udział bierze znakomita większość czołowych niemieckich graczy. Pierwsza edycja miała miejsce w sezonie 2013, a główną nagrodą co roku jest prawo startu w Alexandra Palace. Fakt, że Niemcy są w stanie bez większego problemu znaleźć 24 zawodników rywalizujących na kompetetywnym, 80-punktowym poziomie, stanowi kolejny dowód ogromnego darterskiego potencjału, jakim od lat cieszą się nasi zachodni sąsiedzi.

Ubiegłoroczne rozgrywki wygrał Florian Hempel, pokonując w meczu finałowym Niko Springera. Pojedynek był o tyle charakterystyczny, że nie zabrakło w nim licznych kontrowersji. Dość powiedzieć, że po spotkaniu panowie nawet nie podali sobie ręki.

W tym roku Hempela jednak zabraknie, podobnie jak trzech innych posiadaczy karty PDC: Clemensa, Schindlera i Pietreczki. Nie pozwalają im na to reguły federacji, które uniemożliwiają posiadaczom karty grę w krajowych eliminacjach, jeśli ci weszli już w swój drugi sezon gry i są w czołowej 64 głównego rankingu (Pietreczko jest obecnie 68., więc teoretycznie mógłby grać, ale w zasadzie ma już pewny awans do mistrzostw świata ze względu na ranking Pro Tour). Lista uczestników wypełniona jest jednak głośnymi nazwiskami – nie zabraknie zwycięzców turniejów PDC oraz byłych uczestników mistrzostw świata. Do tegorocznej Superligi przystąpią następujący gracze:

🇩🇪 Max Hopp
🇩🇪 Pascal Rupprecht
🇩🇪 Niko Springer
🇩🇪 Daniel Klose
🇩🇪 Nico Kurz
🇩🇪 Lukas Wenig
🇩🇪 Dragutin Horvat
🇩🇪 Rene Eidams
🇩🇪 Liam Maendl-Lawrance
🇩🇪 Marcel Gerdon
🇩🇪 Kai Gotthardt
🇩🇪 Franz Roetzsch
🇩🇪 Christopher Toonders
🇩🇪 David Schlichting
🇩🇪 Manfred Bilderl
🇩🇪 Michael Hurtz
🇩🇪 Marco Obst
🇩🇪 Steffen Siepmann

6 ostatnich miejsc uzupełnią gracze, którzy awansują za pośrednictwem turnieju kwalifikacyjnego.

O jakości rozgrywek niemieckiej Superligi niech świadczy fakt, że w dwóch ostatnich edycjach zobaczyliśmy dziewiąte lotki – najpierw dokonał tego Hempel, a rok później Horvat.

Historia gra jednak na niekorzyść przyszłego zwycięzcy. Na dziesięć rozegranych do tej pory edycji, aż dziewięciokrotnie ówczesny triumfator odpadał z mistrzostw świata na etapie pierwszej lub drugiej rundy. Jedynym, który przebił ten wynik, wciąż pozostaje Nico Kurz – zwycięzca z 2019 roku.

Rywalizacja o przepustkę do Ally Pally potrwa cztery dni: od 7 do 10 listopada.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona