Obserwuj nas

Newsy

Kto zagra w PDC Asian Championship 2023?

Po wyczekiwanym powrocie Asian Touru po aż trzech latach posuchy zdaje się, że dart azjatycki przeżywa swój złoty okres.. Niewątpliwie ten niedawny rozwój napędziły nowopowstałe mistrzostwa Azji, które PDC wprowadziła w zeszłym roku jako substytut dla Asian Touru, którego nie udało się jeszcze przywrócić w 2022. Zamiennik pozostał jednak w kalendarzu i w październiku poznamy drugiego króla największego kontynentu świata.

Źródło: PDC

Jak wyglądają kwalifikacje?

Po zeszłorocznej edycji w Fukuoce w Japonii impreza pozostaje w kraju kwitnącej wiśni, a miastem, które 7-8 października ugości najlepszych darterów z całego kontynentu będzie Shimonoseki. Tytułu będzie bronić Christian Perez po pokonaniu Paolo Nebridy w finale 7-5. Podobnie jak rok temu zobaczymy 48 zawodników. Podzieleni zostaną na 16 grup po 3, a awans do fazy pucharowej wywalczą zwycięzcy swoich grup. Pierwszych 16 zawodników wyłoni PDC Asian Tour Order of Merit. Tak prezentuje się obecnie ranking po 21 z 24 turniejów:

Kolejnym sposobem na występ w mistrzostwach jest wygranie krajowych eliminacji. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej listy państw, które przygotują taką możliwość dla swoich darterów, ale możemy sugerować się tym, co było rok temu. Wtedy tymi nacjami były: Bahrajn, Chiny, Indie, Makau, Malezja, Mongolia, Korea Południowa, Tajwan, Tajlandia i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jeśli natomiast dany kraj nie zorganizuje swoich kwalifikacji, to prawo gry w Shimonoseki dostanie najwyżej sklasyfikowany ichniejszy reprezentant w Asian Tour Order of Merit.

Ostatnie 16 pozycji (lub więcej w zależności od kwalifikacji krajowych) przypada na specjalne 4 eventy PDC Asian Championship Qualifiers. Odbędą się one 5-6 października, po 2 na dzień. Awans wywalczą finaliści poszczególnych turniejów kwalifikacyjnych oraz najlepsza ósemka z całego rankingu kwalifikacji.

Christian Perez, zwycięzca PDC Asian Championship 2022
Christian Perez, zwycięzca PDC Asian Championship 2022

Rywalizacja o wielką stawkę

O co powalczą uczestnicy PDC Asian Championship? Przede wszystkim o pulę nagród pieniężnych, opiewającą na US$ 100.000. Mistrz Azji nie tylko dostanie US$ 15.000, ale również awans na Grand Slam of Darts tak samo jak Christian Perez rok temu. Ponadto obaj finaliści zagrają w Ally Pally podczas Mistrzostw Świata 2024.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona