Obserwuj nas

Newsy

Littler królem Belfastu! Roszady na szczycie tabeli

Dziewiąta noc tegorocznej Premier League należała do Anglików. W Belfaście wygrał Luke Littler, pokonując w finale 6:4 Nathana Aspinalla. Dla 17-latka to pierwszy triumf w tegorocznej edycji rozgrywek.

Źródło: Professional Darts Corporation

Czwartkowe granie w stolicy Irlandii Północnej otworzyło piekielne mocne starcie imienników, z którego zwycięsko, w decydującym legu, wyszedł młodszy z Anglików. Littler, pokonując Humphriesa, podbudował wysokie miejsce w tabeli Premier League.

Kolejne spotkanie również stało na bardzo wysokim poziomie. Michael Smith dzielnie walczył, ale mimo ponad 100-punktowej średniej nie dał rady van Gerwenowi, który przełamał serię czterech kolejnych porażek w pierwszej rundzie.

Na emocje nie mogliśmy narzekać też w trzecim ćwierćfinale, gdzie w deciderze Aspinall wydarł wygraną z rąk Gerwyna Price’a. To spotkanie, podobnie jak pierwsze tego wieczoru, odbyło się na pełnym dystansie legowym.

Zdecydowanie najgorsze spotkanie ćwierćfinałowe, które zbytniej historii nie miało, odbyło się między Crossem a Wrightem. Szkotowi wystarczyła solidność i tym samym wygrał drugi mecz w tej edycji Premier League.

Półfinały otworzyło kolejne zaledwie solidne spotkanie, jednak bez takiej dramaturgii jak poprzednie. Littler uzyskał kontrolę nad spotkaniem od samego początku, a MvG nie był w stanie dogonić młodego Anglika, który zanotował kolejny finał turnieju Premier League.

W tym tygodniu mecze z udziałem Petera Wrighta ewidentnie pozbawione były fajerwerków. Szkot w półfinale zagrał bardzo przeciętnie, co wykorzystał Aspinall i wygrywając 6:2 zajął miejsce w finale.

Decydujące spotkanie wieczoru rozpoczęło się bardzo dobrze i tak też skończyło. Aspinall zdołał przełamać we wczesnej fazie spotkania, ale nie zdało się to absolutnie na nic. Littler zdołał wygrać cztery legi z rzędu, a Asp wyratował dziewiątą partię, doprowadzając do stanu 4:5 z jego perspektywy. Jednak młody Anglik nie oddał prowadzenia do samego końca, zaliczając debiutancką wygraną w turnieju Premier League.


PREMIER LEAGUE 2024 – WYNIKI, TABELA, TERMINARZ

 

Premier League Darts – noc nr 9 (Belfast)

Ćwierćfinały:

:england: Luke Humphries (99,83) 5:6 :england: Luke Littler (102,02)

:england: Michael Smith (101,31) 4:6 🇳🇱 Michael van Gerwen (105,79)

:england: Nathan Aspinall (94,06) 6:5 :wales: Gerwyn Price (99,55)

:england: Rob Cross (86,29) 3:6 :scotland: Peter Wright (93,75)

Półfinały:

:england: Luke Littler (99,05) 6:3 🇳🇱 Michael van Gerwen (94,62)

:england: Nathan Aspinall (93,10) 6:2 :scotland: Peter Wright (89,34)

Finał:

🏆 :england: Luke Littler (99,44) 6:4 :england: Nathan Aspinall (97,13)

ZOBACZ TEŻ
Darterskie freebety czekają!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama