Obserwuj nas

Newsy

Luke Littler klasowym prymusem w zestawieniu magazynu Forbes!

Fenomen Luke’a Littlera dostrzeżony został w kolejnym zestawieniu. W opublikowanej liście najważniejszych 30 osób do 30. roku życia magazynu Forbes w Europie, w kategorii „Sport i gry” wyróżniony został 17-letni darter z Anglii!

źródło: forbes.com

Forbes „30 Under 30” to publikowana rokrocznie od trzynastu lat, przez różne edycje czasopisma biznesowego Forbes, lista wyróżniająca najbardziej wpływowe osoby poniżej 30. roku życia w różnych kategoriach, m.in. ze świata biznesu, nauki, mediów, polityki oraz sportu. Są to wyróżnienia w formie zestawienia przypominającego szkolną klasę.

Rokrocznie spośród grona 30 najważniejszych osób w danej dziedzinie wyróżnia się „prymusa”, którym w tym roku został Luke Littler. Obok niego w tegorocznej klasie najbardziej wpływowych osób świata sportu i gier znaleźli się m.in.:

  • Aitana Bonmati, pomocniczka FC Barcelona, zdobywczyni m.in. kobiecej „Złotej piłki” w roku 2023,
  • Aryna Sabalenka, tenisistka, zajmująca obecnie drugie miejsce w rankingu WTA,
  • Jannik Sinner, tenisista, zwycięzca tegorocznego Australian Open,
  • Jude Belingham, pomocnik Realu Madryt,
  • Lando Norris, kierowca Formuły 1 ze stajni McLarena.

W latach ubiegłych wyróżnieniem „prymusa” uhonorowani zostali m.in. piłkarze: Kylian Mbappe oraz Marcus Rashford, czy tenisistka Simona Halep. Luke Littler dołącza wiec do największych gwiazd światowego sportu, będąc jeszcze nastolatkiem.

Jak magazyn Forbes uzasadnił swój wybór?

Zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata PDC w wieku 16 lat samo w sobie było osiągnięciem, ale dla brytyjskiego fenomenu darta Luke’a Littlera był to dopiero początek. Podczas nieprawdopodobnego turnieju „Luke the Nuke” stał się sensacją w całej Europie, występując w telewizyjnych talk show i obserwując wzrost liczby jego fanów na Instagramie z 4000 do ponad 1,2 miliona. Jego mecz o mistrzostwo świata PDC był najczęściej oglądanym wydarzeniem sportowym niezwiązanym z piłką nożną w historii Sky Sports z 3,7 milionami widzów. Wkrótce pojawiły się kontrakty sponsorskie ze Škoda, boohooMAN, Target Darts i Prestige Building Supplies, a Littler wierzy, że stoi na czele eksplozji popularności darta. – Świat oszalał na punkcie darta – mówi.  – To jeden ze sportów, w którym rzucasz wolframem w deskę, wygrywasz pieniądze i jednocześnie tworzysz swoje dziedzictwo.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona