Obserwuj nas

Newsy

Littlera da się pokonać! Triumf van Gerwena w Birmingham

Po tygodniach kryzysu wreszcie przyszło przełamanie! Michael van Gerwen pokonał Luke’a Littlera w finale 11. nocy Premier League, zgarniając czwarte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Tym samym Holender umocnił się na trzeciej pozycji, przybliżając się do miejsca w play-offach.

Źródło: Professional Darts Corporation

Choć do Birmingham Littler przyjeżdżał jako zwycięzca dwóch ostatnich nocy, w turniejach podłogowych rozgrywanych w poniedziałek i wtorek miał swoje problemy – wówczas ani razu nie skończył w najlepszej ósemce. W pierwszym meczu czwartkowej nocy także miał gorsze momenty, ale po deciderze wyrwał zwycięstwo z rąk Roba Crossa. Przy stanie 5:4 Voltage miał lotkę meczową, ale ta poleciała daleko od podwójnej dwudziestki. Swój ćwierćfinał wygrał także Luke Humphries, odrabiając straty ze stanu 1:4 w meczu z Peterem Wrightem.

Pecha po raz kolejny miał Gerwyn Price, który mimo ponad 103-punktowej średniej musiał uznać wyższość Michaela Smitha. Kolejna porażka wyraźnie oddaliła Walijczyka od gry w play-offach. Na miejscu w czołowej czwórce umocnił się za to van Gerwen, pokonując bezpośredniego rywala w walce o finałową noc – Nathana Aspinalla.

W pierwszym półfinale obejrzeliśmy kolejne starcie Littlera z Humphriesem. 17-latek podchodził do tego meczu z serią pięciu kolejnych zwycięstw nad mistrzem świata. Tym razem nie było inaczej – The Nuke popisał się ponad 107-punktową średnią i choć wynik na to nie wskazuje (znów skończyło się deciderem), z przebiegu meczu wyglądał znacznie pewniej. Wprawdzie od stanu 5:2 Littler przegrał trzy legi z rzędu, ale na końcu zdołał przełamać Cool Hand Luke’a.

Drugi półfinał stał na znacznie niższym poziomie – van Gerwen po przeciętnej grze wygrał ze Smithem, zgarniając kolejny cenny punkt do ligowej tabeli. To oznaczało, że po nocy w Birmingham wróci na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Po przebiegu całej nocy wydawało się, że finał ma wyraźnego faworyta. Nic bardziej mylnego – Littler nie był w stanie choćby nawiązać do poziomu ze starcia z Humphriesem. Dość powiedzieć, że długimi fragmentami jego średnia oscylowała wokół… 80 punktów. MvG też miał jednak swoje kłopoty – i to dość wyraźne, bo Anglik zdołał wyjść na prowadzenie 3:2. Dalsza część meczu przebiegła jednak pod dyktando Holendra, który zgarnął wszystkie kolejne legi. To oznacza, że w bezpośrednich starciach obu graczy znów mamy remis – obaj wygrali po cztery spotkania.

 

 

PREMIER LEAGUE 2024 – WYNIKI, TABELA, TERMINARZ

 

Premier League 2024 – wyniki 11. nocy (Birmingham):

Ćwierćfinały:

:scotland: Peter Wright (93,32) 4:6 :england: Luke Humphries (94,87)

:england: Rob Cross (99,21) 5:6 :england: Luke Littler (97,92)

:wales: Gerwyn Price (103,26) 3:6 :england: Michael Smith (104,45)

🇳🇱 Michael van Gerwen (99,80) 6:4 :england: Nathan Aspinall (95,41)

Półfinały:

:england: Luke Humphries (94,30) 5:6 :england: Luke Littler (107,23)

:england: Michael Smith (89,36) 4:6 🇳🇱 Michael van Gerwen (93,28)

Finał:

:england: Luke Littler (88,12) 3:6 🏆 🇳🇱 Michael van Gerwen (90,38)

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama