Obserwuj nas

Newsy

Piąty raz z rzędu. Littler znów pokonał Humphriesa

Choć w ostatnich tygodniach Luke Humphries sprawiał wrażenie nieosiągalnego dla reszty stawki, wciąż nie może znaleźć sposobu na pokonanie Luke’a Littlera. Podczas Players Championship 7 finaliści mistrzostw świata zagrali po raz piąty od czasu starcia w Ally Pally. Górą znów był młodszy z Anglików, a spotkanie po raz czwarty zostało rozstrzygnięte w deciderze.

Źródło: Professional Darts Corporation

Wydawało się, że tym razem nie będzie powtórki z historii. Humphries zgarnął przełamanie przy stanie 4:3 i miał nawet dwie lotki meczowe, ale w obu przypadkach pomylił się na podwójnej dwudziestce. Littler nie wybaczył tej pomyłki, a chwilę później odrobił stratę przełamania. W decydującym legu 17-latek nie tylko miał przewagę otwarcia, ale też był lepszy na punktacji. Po 12 lotkach był ustawiony na 64 punktach i mimo presji ze strony mistrza świata zamknął mecz na topie.

 

 

 

Littler zdecydowanie ma patent na Cool Hand Luke’a. Do tej pory grali ze sobą sześć razy – od czasu mistrzostw świata The Nuke wygrał wszystkie spotkania, w żadnym nie schodząc poniżej swojego, wysokiego poziomu.

 

Humphries vs Littler – historia meczów:

Mistrzostwa świata: :england: Luke Humphries (103,67) 7:4 :england: Luke Littler (101,13)

Dutch Darts Masters: :england: Luke Humphries (92,81) 5:6 :england: Luke Littler (97,82)

Premier League: :england: Luke Humphries (93,26) 2:6 :england: Luke Littler (100,30)

Premier League: :england: Luke Humphries (103,86) 5:6 :england: Luke Littler (98,78)

Premier League: :england: Luke Humphries (99,83) 5:6 :england: Luke Littler (102,02)

Players Championship 7: :england: Luke Humphries (95,83) 5:6 :england: Luke Littler (98,60)

 

Tego konkretnego turnieju Littler jednak nie wygrał – już w następnej rundzie przegrał z Rossem Smithem, pudłując lotki meczowe w decydującym legu.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama