Obserwuj nas

Newsy

Luke Littler młodzieżowym mistrzem świata!

Luke Littler pokonał Giana van Veena 6:4 w finale młodzieżowych mistrzostw
świata PDC. Samo spotkanie stało na rewelacyjnym poziomie – dość powiedzieć, że przeszło do historii jako najlepszy finał w historii tych rozgrywek.

Stwierdzenie o najlepszym finale w historii bynajmniej nie jest przegięciem. Fantastyczny pojedynek i wysoki poziom obu graczy pozwala być spokojnym, że przyszłość darta jest w dobrych rękach.

Spotkanie rozpoczęło się od przełamania w wykonaniu Luke’a Littlera, jednak już po chwili imponującym finiszem ze 121 punktów popisał się van Veen. Anglik lepiej poradził sobie z presją w początkowej fazie meczu i po chwili wygrał 4 legi z rzędu wychodząc na prowadzenie 5:1.

Kiedy wydawało się, że Anglik spokojnie domknie finał, Gian van Veen włączył drugi bieg. Holender powrócił do meczu wygrywając lega nr 7 i 8. W legu dziewiątym, po rzuconej “180” Luke Littler miał na liczniku 57 punktów do końca. van Veen nie miał wyjścia i musiał szukać zamknięcia ze 120 punktów. Potrójna dwudziestka, singlowa dwudziestka…dłuższa chwila…i perfekcyjnie rzucony “top”. van Veen wykazał się dużym spokojem i fantastycznie wytrzymał presję w kluczowym momencie.

Tak się jednak nie stało w kolejnej partii. Dziesiąty i jak się później okazało ostatni leg spotkania lepiej rozpoczął Holender. Dwie słabsze kolejki sprawiły, że to Anglik był bliższy zwycięstwa. Van Veen miał wprawdzie szansę na zamknięcie lega z 90 punktów, jednak w kluczowym momencie spudłował podwójną piątkę. Po chwili Littler kończy mecz podwójną dwudziestką, pieczętując tytuł.

Obaj zawodnicy rzucili w meczu łącznie 13 maxów! Luke Littler lepiej radził sobie na dystansie, co dało mu więcej szans na kończenie legów. Choć procent podwójnych van Veen miał wyższy, to jednak Littler nie dopuścił do zbyt dużej liczby okazji w decydujących fragmentach spotkania.


Finał młodzieżowych mistrzostw świata:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler 6:4 🇳🇱 Gian van Veen

Średnie: 102,16 – 97,48

Podwójne: 46,15% (6/13) – 57,14% (4/7)

Maksy: 7 – 6

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama