Obserwuj nas

Newsy

Ratajski poznał rozstawionych rywali w mistrzostwach świata

Kolejne rozstrzygnięcia w finałach Players Championship wyklarowały też rozstawienia w zbliżających się mistrzostwach świata. Tym samym na godziny przed oficjalnym losowaniem wiadomo, którzy z graczy czołowej “32” rankingu będą potencjalnymi rywalami Krzysztofa Ratajskiego w dalszych rundach turnieju.

Źródło: Professional Darts Corporation

Do rywalizacji w Alexandra Palace przystąpi 96 graczy. Zawodnicy najwyżej sklasyfikowani w rankingu Order of Merit rozpoczną zmagania dopiero od drugiej rundy – pierwsze mecze przeznaczone są dla kwalifikantów oraz graczy z rankingu Pro Tour.

Rozstawieni zaczną mierzyć się ze sobą dopiero od trzeciej rundy. Drabinka układana jest z uwzględnieniem miejsc przez nich zajmowanych w rankingu Order of Merit – w związku z tym w fazie 1/16 finału nr 1 może trafić na nr 32, 2 na 31 i tak aż do końca.

Po występie w Minehead Ratajski zajmuje 24. pozycję w światowym rankingu. To oznacza, że w trzeciej rundzie jego potencjalnym rywalem będzie Jonny Clayton, aktualna “dziewiątka”. W 1/8 finału Polak może trafić na ósmego Roba Crossa, a w ćwierćfinale – na Michaela Smitha, obecnego mistrza świata. Wszystko to przy założeniach, że każdy z nich będzie wygrywał kolejne spotkania w Alexandra Palace.

Losowanie mistrzostw świata odbędzie się w poniedziałek 27 listopada o godz. 17:30. Tym samym Ratajski pozna potencjalnego przeciwnika w drugiej rundzie turnieju. Od pierwszej rundy zmagania zaczną Krzysztof Kciuk i Radek Szagański, którzy hipotetycznie mogą trafić nawet na siebie. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama