Obserwuj nas

Newsy

Comeback! Van Gerwen uciekł Buntingowi spod topora

Popołudniowa sesja niedzielnych finałów Players Championship wyłoniła grono półfinalistów turnieju. Wieczorem na scenie w Minehead po raz kolejny wystąpią Michael van Gerwen i Luke Humphries. Do dwójki faworytów dołączą Gabriel Clemens oraz Ryan Joyce.

Źródło: Professional Darts Corporation

Pierwszy mecz sesji był też tym najbardziej jakościowym – Michael van Gerwen po deciderze pokonał Stephena Buntinga, choć wydawało się, że obrona tytułu Holendra zostanie zakończona. Mighty Mike już od początku grał na spektakularnym poziomie, ale rywal cały czas trzymał się w jego zasięgu. Dzięki temu był w stanie wykorzystać moment nieco słabszej gry trzykrotnego mistrza świata, a pod koniec prowadził nawet 9:6. Wtedy jednak van Gerwen potwierdził nieprawdopodobną siłę mentalną, doprowadzając najpierw do decidera, a później do lotki meczowej – wykorzystanej przy zamknięciu meczu ze 125 punktów.

Dobrą formę potwierdził też Gabriel Clemens, który uporał się z Luke’iem Woodhousem. Niemiec bardzo szybko przejął inicjatywę w tym spotkaniu, a ostatecznie po raz kolejny osiągnął niemal trzycyfrową średnią. Mecz skończył się wynikiem 10:7, a dla Woodhouse’a porażka oznacza, że nie będzie rozstawiony w zbliżających się mistrzostwach świata.

Na niespodziankę zapowiadało się w starciu Jamesa Wade’a z Luke’iem Humphriesem. Choć młodszy z Anglików od początku dominał pod względem siły punktowej, The Machine w swoim stylu wykorzystywał wszystkie nadarzające się okazje. Przynajmniej do czasu – kluczowe okazały się pomyłki na podwójnych przy wyniku 7:7, po czym zwycięzca Grand Slamu zdołał już odjechać i przypieczętować awans do półfinału.

W najlepszej czwórce nieoczekiwanie znalazł się także Ryan Joyce, który wyeliminował Damona Hetę. Dla Anglika szczególnie udany był początek meczu – na pierwszą sesję schodził przy prowadzeniu 4:1. Wkrótce Australijczyk zdołał odrobić straty, doprowadzając do stanu 6:6, ale końcówka meczu znów przebiegła pod dyktando Joyce’a. 38-latek po raz pierwszy w karierze zameldował się w półfinale wielkiego turnieju telewizyjnego.


Players Championship Finals 2023 – wyniki ćwierćfinałów:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (16) Stephen Bunting (100,08) 9:10 🇳🇱 (40) Michael van Gerwen (107,07)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (20) Luke Woodhouse (91,41) 7:10 🇩🇪 (28) Gabriel Clemens (98,75)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (15) James Wade (92,01) 7:10 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (7) Luke Humphries (97,99)

🇦🇺 (3) Damon Heta (95,69) 6:10 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (11) Ryan Joyce (95,74)


Players Championship Finals 2023 – pary półfinałowe:

🇳🇱 (40) Michael van Gerwen – 🇩🇪 (28) Gabriel Clemens

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (7) Luke Humphries – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (11) Ryan Joyce

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama