Obserwuj nas

Newsy

Młodości, dodaj mi zwycięstw! Rock najlepszy w Rosmalen

Josh Rock wywalczył w Holandii pierwszy tytuł European Touru w swojej karierze. W finałowym starciu pokoleń triumfował nad Jonnym Claytonem, rewanżując mu się przy okazji za porażkę w Grazu sprzed roku. Jego rywal także zaprezentował się solidnie, co dobrze wróży przed nadchodzącym coraz szybciej World Cup of Darts. Po raz pierwszy w sezonie natomiast nie oglądaliśmy w półfinałach żadnego Anglika.

Źródło: PDC

W pierwszym ćwierćfinale Jonny Clayton mierzył się z Ryanem Searle’em. W mecz wszedł świetnie, wysoko punktując i niemal perfekcyjnie zamykając legi. Potem jednak jakby na chwilę się zaciął, dzięki czemu Anglik zbliżył się do rywala na jedną partię. Miał swoją szanse na wyrównanie, ale nie udało mu się z niej skorzystać i to Walijczyk ponownie odskoczył, a potem sprawnie zamknął całe spotkanie szanghajem na dwudziestkach.

Kolejne starcie to holenderskie derby między Dannym Noppertem a Michaelem van Gerwenem. Dziwić mogły pojedyncze gwizdy w jego trakcie – w końcu turniej rozgrywany był w ojczyźnie zawodników. Ci zdawali sobie nic z tego nie robić, ale gra Freeze’a mimo to uległa znacznemu pogorszeniu w porównaniu z poprzednimi kolejkami. MvG zaprezentował się bardzo przyzwoicie, co wystarczyło by oddać przeciwnikowi tylko jedną partię i awansować dalej.

Martin Schindler przyzwyczaił nas już do obecności w finałowej sesji European Touru, ale Luke Woodhouse na tym etapie to miła niespodzianka. Jednak to właśnie Anglik rozpoczął lepiej, grając na niemal 110-punktowej średniej i wychodząc na prowadzenie 3:1. Wtedy w Niemca wstąpiła sportowa złość, dzięki której jeszcze bardziej podniósł swój i tak dobry dotychczas poziom. Kiedy wydawało się, że jest na najlepszej drodze do zwycięstwa, Woody wrócił do spotkania i otrzymaliśmy decidera, w którym The Wall dołożył dwa maksy i przekroczył linię mety jako pierwszy.

Mecz Josha Rocka z Gerwynem Price’em także toczył się falami. Wynik otworzył starszy z graczy, ale potem kontrolę przejął młodzieniec z Irlandii Północnej. Walijczyk próbował korzystać ze swoich okazji, ale jego problem tkwił w tym, że rywal mu zbyt wiele takich nie dawał. Ostatecznie dał radę urwać jeszcze tylko dwa legi, a Rocky pokazał, że przy dobrej dyspozycji na podwójnych jest w stanie wygrać z każdym.

Michael van Gerwen i Jonny Clayton to dwóch weteranów, którzy w ostatnim czasie poszukują powrotu do najwyższej formy. Na początku Holender narzucił wysokie tempo, a Walijczyk z kolei wyglądał, jakby zużył całe zasoby dobrej gry na poprzednie spotkania, zwłaszcza pod względem punktacji. Po tym, jak w czwartej partii MvG zamknął big fisha na czterolegowe prowadzenie, Ferret doszedł jednak do głosu i udało mu się wyrównać. To samo potem zrobił do stanu 6:6, a w zachowaniu byłego mistrza świata dało się zauważyć pierwsze oznaki frustracji. Więcej zimnej krwi w decydującym legu zachował Clayton i zamknął spotkanie pierwszą lotką meczową, wysyłając do domu ostatniego reprezentanta gospodarzy.

Zgoła odmienna narracja towarzyszyła starciu Martina Schindlera z Joshem Rockiem. Mierzyło się bowiem dwóch młodych i głodnych sukcesu graczy. W początkowych etapach pewniej przy tarczy prezentował się Niemiec. Objął prowadzenie 3:1 i miał dwie lotki by je powiększyć. Te go zawiodły, a Irlandczyk wykorzystał swoją szansę i wyglądał jakby wstąpiły w niego nowe siły. Niczym Clayton przed chwilą odrobił straty, ale w przeciwieństwie do niego nie dał rywalowi znów odskoczyć. Zapisał na swoje konto kolejne cztery partie, dzięki czemu awansował do pierwszego w tym roku finału.

Decydujące spotkanie w Rosmalen było przy okazji rewanżem za ubiegłoroczny finał w Austrain Darts Open. Rock podszedł do niego zachowując rozpęd z poprzedniego etapu i wyszedł na prowadzenie dwiema partiami, zamykając przy okazji 142 oczka. Clayton jednak szybko się otrząsnął i wrócił do rywalizacji. W środkowym etapie mecz toczył się leg za leg, w większości których obydwaj panowie mieli swoje szanse na podwójnych. Z biegiem spotkania Walijczykowi zaczęło się przytrafiać coraz więcej błędów na sektorach. W poczynaniach Irlandczyka widać było nerwy, ale rywalowi nie udało się powtórzyć osiągnięcia z półfinału i Rocky zdobył swój pierwszy tytuł European Touru w karierze.

Dutch Darts Championship 2024 – wyniki:

Ćwierćfinały:

:wales: Jonny Clayton (99,49) 6:2 :england: Ryan Searle (91,51)

🇳🇱 Danny Noppert (90,15) 1:6 🇳🇱 Michael van Gerwen (101,73)

:england: Luke Woodhouse (100,79) 5:6 🇩🇪 Martin Schindler (106,04)

:wales: Gerwyn Price (99,92) 3:6 Josh Rock (101,75)

Półfinały:

:wales: Jonny Clayton (96,61) 7:6 🇳🇱 Michael van Gerwen (98,93)

🇩🇪 Martin Schindler (89,19) 3:7 Josh Rock (93,54)

Finał:

:wales: Jonny Clayton (90,59) 4:8 🏆 Josh Rock (89,89)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona