Obserwuj nas

PDC

Suzuki, MvG i hit z udziałem legendy. 5. dzień mistrzostw świata

Piątego dnia czeka nas osiem pojedynków. Kibice po raz pierwszy zobaczą na scenie Michaela van Gerwena. Swoje 23. mistrzostwa rozpocznie tegoroczny rekordzista pod tym względem – Steve Beaton, który zmierzy się z Wesselem Nijmanem w jednym z najciekawszych meczów pierwszej rundy.

Źródło: Professional Darts Corporation

Sesja popołudniowa to cztery starcia „Anglia vs reszta świata”. Rozpoczniemy ją od starcia Ian WhiteTomoya Goto. Faworytem spotkania jest Anglik, który przystąpi po raz 12. do gry w czempionacie PDC. Dla Japończyka będzie to debiut przed londyńską publicznością.

W kolejnym spotkaniu Ritchie Edhouse zmierzy się ze Szwedem Jeffreyem de Graafem, który w swoim trzecim starcie poszuka pierwszego zwycięstwa w mistrzostwach PDC.

Ciekawie zapowiada się spotkanie Keegana Browna z Chorwatem Borisem Krcmarem. Faworytem bukmacherów w tym starciu jest gracz z Bałkanów, jednak Keegan Brown, ćwierćfinalista tegorocznego World Series of Darts of Darts Finals, będzie chciał pokusić się o niespodziankę.

Sesję popołudniową zakończy starcie 2. rundy, w którym James Wade zagra z Kanadyjczykiem Mattem Campbellem. Dla Wade’a będzie to już 20. start ma MŚ. Campbell w pierwszej rundzie pokonał 3:2 Lourence’a Ilagana z Filipin. Choć prowadził już 2:0 w setach, pozwolił rywalowi na odrobienie strat. Pozostający niezmiennie jednym z topowych zawodników na podwójnych wartościach Anglik będzie rywalem o wiele trudniejszym, a dokonania Wade’a, zwłaszcza z drugiej części sezonu 2023 sprawiają, że na jego grę patrzeć będziemy z dużym zainteresowaniem.

Sesję wieczorną zainauguruje weteran startów w mistrzostwach świata – Steve Beaton. Rozpocznie tym samym swój 23. turniej mistrzowski PDC, a jego rywalem będzie Holender Wessel Nijman. Świetnie zapowiadający się Nijman wrócił do gry po dyskwalifikacji z 2020 roku za ustawianie spotkań online w trakcie pandemii. Jego kara została została skrócona z uwagi na jego zaangażowanie w kampanie przestrzegające młodych zawodników przed skutkami uzależnienia od hazardu. W tym sezonie grał na znakomitym poziomie i wcale nie musi stać na straconej pozycji.

Kolejne dwa pojedynki przyprawią o szybsze bicie serca naszych niemieckich sąsiadów. Najpierw Dragutin Horvat zmierzy się z Mikiem De Deckerem z Belgii, a później Ricardo Pietreczko zobaczymy w starciu z drugą kobietą w turnieju – japonką Mikuru Suzuki.

Na zakończenie dnia prawdziwa „truskawka na torcie”. Do boju rusza jeden z faworytów – Michael van Gerwen. Formę MvG sprawdzi Irlandczyk Keane Barry, który w 1. rundzie pokonał Filipińczyka Reynaldo Riverę. Po wydarzeniach poniedziałku, wtorek również zapowiada się pasjonująco.


Mistrzostwa świata PDC 2024 – plan 5. dnia turnieju:

Sesja popołudniowa:

1. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ian White  – 🇯🇵 Tomoya Goto (ok. 13:45)

1. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ritchie Edhouse – 🇸🇪 Jeffrey de Graaf (14:45)

1. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Keegan Brown  – 🇭🇷 Boris Krcmar (15:45)

2. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (13) James Wade – 🇨🇦 Matt Campbell (16:45)

Sesja wieczorna:

1. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Steve Beaton – 🇳🇱 Wessel Nijman (ok. 20:15)

1. runda: 🇧🇪 Mike De Decker – 🇩🇪 Dragutin Horvat (21:15)

1. runda: 🇩🇪 Ricardo Pietreczko – 🇯🇵 Mikuri Suzuki (22:15)

2. runda: 🇳🇱 (2) Michael van Gerwen – 🇮🇪 Keane Barry (23:15)

Wszystkie mecze mistrzostw świata PDC z polskim komentarzem są transmitowane przez stację Viaplay.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona