Obserwuj nas

Newsy

Nareszcie! Ratajski z awansem do 1/8 finału European Touru

Czarna seria dobiegła końca! Po czterech porażkach z rzędu Krzysztof Ratajski wygrał mecz na scenie European Touru. W 2. rundzie turnieju w Austrii pewnie pokonał Doma Taylora. Spotkanie nie dostarczyło większych nerwów i zakończyło się wynikiem 6:2.

Źródło: Professional Darts Corporation

Spotkanie zaczęło się dobrze – Ratajski zdobył przełamanie już w pierwszym legu, korzystając ze słabego otwarcia rywala i kończąc w 18 lotkach. Wówczas zamknął partię 76-punktowym checkoutem. Taylor dostał szansę na wyrównanie stanu meczu już chwilę później, ale pomylił się na topie – Polak wyszedł na prowadzenie 2:0.

Presja ciążyła na Angliku także w legu numer trzy – wtedy jeszcze wyratował się zamknięciem ze 123 punktów. ale problemy na punktacji nie ustawały – to pozwoliło dobrze grającemu Ratajskiemu zgarnąć trzy kolejne partie, popisując się po drodze zejściem ze 136. Przy wyniku 5:1 mecz był już w zasadzie rozstrzygnięty.

Trzeba było jeszcze tylko domknąć sprawę. Potrójna dziewiętnastka nie przestawała zawodzić w grze Polaka, dzięki czemu kwestię awansu udało się rozstrzygnąć bez większych nerwów. 6:2, solidny występ i pierwsza w tym sezonie przepustka do niedzielnej sesji European Touru.

W 1/8 finału Ratajski zmierzy się ze zwycięzcą starcia Damon Heta – Luke Littler.

 

AUSTRIAN DARTS OPEN 2024 – WYNIKI, TERMINARZ, TRANSMISJA

 

Austrian Darts Open 2024 – 2. runda:

🇵🇱 (15) Krzysztof Ratajski 6:2 :england: Dom Taylor

Średnie: 96,81 – 91,02

Podwójne: 60,0% – 50,0%

Maksy: 2 – 1

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama