Obserwuj nas

Newsy

Nie żyje ikona darta. Przegrała walkę z chorobą

W poniedziałek z Anglii doszły do nas smutne wieści. Zmarł Tony Green – zasłużony komentator BBC, sędzia i współprowadzący brytyjski program telewizyjny Bullseye.

Źródło: The Mirror

Tony Green wiele lat zmagał się z chorobą Alzheimera. Informację o jego śmierci podało konto Bullseye na Facebooku, teleturnieju połączonego z grą w lotki, w którym pełnił rolę callera od 1982 do 1995. Później wrócił do nowej wersji programu w 2006. Miał 85 lat.

Obok legendarnego Sida Waddella komentował dla BBC największe darterskie wydarzenia od 1978. Pomimo odejścia Waddella w 1994 Green pozostał w stacji aż do 2016, kiedy ta po raz ostatni transmitowała mistrzostwa świata w Lakeside federacji BDO.

Green skomentował między innymi pierwszą w historii światowego czempionatu dziewiątą lotkę. Stało się za sprawą Paula Lima w 1980.

Jest to wielka strata nie tylko dla świata darterskiego, ale także dla branży rozrywkowej w Wielkiej Brytanii, gdyż ludzie miło wspominają teleturniej Bullseye. Swojego przyjaciela wspomnieli także zawodnicy, wśród nich znalazł się Steve Beaton.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama