Obserwuj nas

Newsy

Nowa Zelandia poznała swojego reprezentanta. Ben Robb zwycięzcą kwalifikacji do MŚ

Lista uczestników grudniowych mistrzostw świata PDC została uzupełniona o kolejne nazwisko. Po kilku godzinach rywalizacji Ben Robb wygrał kwalifikacje dla Nowej Zelandii, pokonując w finale Haupaia Puhę. 34-latek przez cały dzień prezentował bardzo solidny poziom, a w drodze po triumf nie przegrał ani jednego z ośmiu rozegranych meczów.

Źródło: Professional Darts Corporation

W nocy z poniedziałku na niedzielę 16 najlepszych graczy DPNZ Touru stanęło do rywalizacji o miejsce w  najbliższych mistrzostwach świata PDC. W pierwszej fazie zawodnicy rywalizowali w czterech grupach po czterech graczy w każdej. Do drugiej części fazy grupowej przeszło ośmiu najlepszych, a finałowa czwórka spotkała się w play-offach.

W pierwszym meczu półfinałowym Ben Robb pokonał Kaydena Milne’a 7:4, osiągając niemal 89-punktową średnią. Tego dnia Robb grał bardzo dobrego darta, podobnie jak Haupai Puha – aż do samego finału obaj gracze nie przegrali żadnego meczu. Hopes w półfinale gładko rozprawił się z Darrenem Herewinim, nie tracąc przy tym ani jednego lega.

W spotkaniu finałowym Robb ponownie odpalił swoje najcięższe działa, pokonując Puhę 8:4 ze średnią 94 punktów. Tym samym Nowozelandczyk zakwalifikował się na swoje czwarte mistrzostwa świata w karierze. Warto dodać, że 34-latek ma również zagwarantowaną kwalifikację do mistrzostw świata WDF, ale nie będzie mógł w nich wystąpić z uwagi na grę w czempionacie PDC.

Pełne wyniki turnieju dostępne są w serwisie DartConnect.


Kwalifikacje do MŚ dla Nowej Zelandii – wyniki:

Półfinały:

🇳🇿 Ben Robb (88,85) 7:4 🇳🇿 Kayden Milne (82,84)

🇳🇿 Haupai Puha (93,11) 7:0 🇳🇿 Darren Herewini (82,49)

Finał:

🇳🇿 Ben Robb (94,62) 🏆 8:4 🇳🇿 Haupai Puha (90,17)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona