Obserwuj nas

Newsy

PC5-6: trzech czołowych graczy nie zagra w Hildesheim

We wtorek opublikowane zostały listy zawodników, którzy pojawią się w rozgrywkach Players Championship 5 i 6 w niemieckim Hildesheim zaplanowanych na 18-19 marca. Wśród obecnych zabraknie trzech graczy Premier League – Luke’a Littlera, Luke’a Humphriesa oraz Nathana Aspinalla. Możliwości gry w najbliższych odsłonach PC nie wykorzystają także Adrian Lewis oraz Christian Perez.

Źródło: Professional Darts Corporation

Pięciu zawodników spośród posiadaczy karty PDC, w tym aż trzech występujących w Premier League, nie zadeklarowało chęci startu w zbliżających się turniejach Players Championship. W Hildesheim nie zobaczymy mistrza świata Luke’a Humphriesa, zeszłorocznego zwycięzcy turnieju Matchplay Nathana Aspinalla oraz triumfatora inauguracyjnej odsłony tegorocznego European Touru Luke’a Littlera. Ten fakt nie dziwi biorąc pod uwagę, że kalendarz rozgrywek jest napięty, a zarówno Cool Hand jak i Asp nie muszą zacięcie walczyć o udział w turniejach telewizyjnych. Luke Littler natomiast zwycięstwem w Belgian Darts Open niemalże zapewnił sobie udział w World Matchplay 2024.

Listę nieobecnych dopełnią Adrian Lewis, Christian Perez oraz… Adam Smith-Neale, który otrzymał karę od DRA. W miejsce piątki posiadaczy karty PDC, która nie zgłosiła się do turniejów w Hildesheim, tradycyjnie zaproszenie dostali zawodnicy z czołówki Order of Merit Challenge Touru. Przyjęli je Danny Jansen, Stefan Bellmont, Darryl Pilgrim, Oskar Lukasiak oraz Richie Burnett. Zastępcy dla Smitha-Neale’a jeszcze nie podano.

Wycofali sięZagrają
:england: Luke Humphries🇳🇱 Danny Jansen
:england: Nathan Aspinall🇨🇭 Stefan Bellmont
:england: Luke Littler🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Darryl Pilgrim
:england: Adrian Lewis🇸🇪 Oskar Lukasiak
🇵🇭 Christian Perez:wales: Richie Burnett
:england: Adam Smith-Neale (kara)jeszcze nie podano

W rozgrywkach Players Championship 5 i 6 w nadchodzącym tygodniu zobaczymy więc 122 posiadaczy karty PDC, w tym Gerwyna Price’a, Roba Crossa i Damona Hetę, a także zeszłorocznych triumfatorów z Hildesheim – Gary’ego Andersona oraz Michaela van Gerwena. Turnieje numer pięć i sześć w kalendarzu PC rozegrane zostaną w poniedziałek oraz wtorek 18-19 marca. Wybrane spotkania będzie można śledzić za pośrednictwem PDC.tv, a wszystkie wyniki na platformie DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama