Obserwuj nas

Newsy

Była zbrodnia, jest kara! Smith-Neale w najbliższym czasie nie pogra…

Adam Smith-Neale ukarany! DRA (Darts Regulation Authority) za ostatnie wydarzenia i uderzenie przeciwnika w jednym lokalnych turniejów został bezterminowo zawieszony. Oznacza to, że w najbliższym czasie nie zobaczymy go m.in. w turniejach PDC.

Adam Smith-Neale (fot. Lawrence Lustig/PDC)

To kontynuacja sprawy, która miała początek 9 marca. Wtedy Big Dog po przegranej w jednym ze spotkań na lokalnym podwórku postanowił uderzyć w twarz przeciwnika. Nagranie szybko dostało się do Internetu i wywołało oburzenie fanów darta.

Zawodnik nie pozostał bezkarny. “12 marca 2024 roku szef DRA Nigel Mawer zdecydował o zawieszeniu Adama Smitha-Neale’a we wszystkich rozgrywkach pod egidą DRA” – można przeczytać w oświadczeniu na oficjalnej stronie ciała sankcjonującego.

“To pokłosie spraw z 9 marca i zarzutów zaatakowania rywala podczas rozgrywek w Nuneaton. Gracz może się odwołać, ale zostanie przesłuchany w jeszcze nieznanym terminie” – napisano.

To nie pierwsza kontrowersja z udziałem Smitha-Neale’a. W styczniu 2023 roku, gdy zdobył kartę PDC, w serwisie change.org pojawiła się petycja dotycząca usunięcia go z touru. Według relacji kibiców miał dokonywać oszustw internetowych, sprzedając sprzęt darterski, który koniec końców nie trafiał do klientów. Z kolei podczas mistrzostw świata federacji BDO w 2019 roku zadziwił fanów, grając mecz… o kulach. Jak stwierdził, przed turniejem złamał nogę, będąc nietrzeźwym.

Treść oświadczenia DRA (zrzut ekranu – DRA Darts)
ZOBACZ TEŻ
Darterskie freebety czekają!
2 komentarze

1 Komentarz

  1. Pingback: PC5-6: trzech czołowych graczy nie zagra w Hildesheim - Łączy Nas Dart

  2. PAWEŁ M.

    PAWEŁ M.

    13 marca, 2024 o 19:16

    Tępić debili.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama