Obserwuj nas

PDC

PDC postawiła ultimatum w sprawie MŚ. Littler podjął decyzję

PDC kolejny raz wysłała jasny sygnał, że nie ma zamiaru wchodzić w kooperację z federacją WDF. Tym razem wydała komunikat w sprawie mistrzostw świata. Dla niektórych zawodników będzie to spory problem…

Źródło: PDC

Mowa o mistrzostwach świata, które od dawien dawna podzielone są na dwie federacje: PDC i WDF (niegdyś BDO). Zarząd tej drugiej nie widział problemu, aby zawodnicy zakwalifikowani do imprezy w Lakeside mogli także spróbować swoich sił w Alexandra Palace. Tego zdania nie podzielają jednak włodarze PDC.

“Zarząd PDC poinformował nas, że nie zezwoli na grę w mistrzostwach świata PDC 2024 nikomu, kto weźmie udział w mistrzostwach świata WDF między 2 a 10 grudnia 2023 roku. W związku z tym wszyscy zawodnicy – także kobiety i chłopcy – będą musieli zdecydować, w której imprezie chcą wziąć udział” – napisała w komunikacie federacja WDF.

Do końca wierzyliśmy w to, że istnieje możliwość, aby zawodnicy brali udział w obu imprezach, jeśli tylko wywalczą do nich awans. Chcieliśmy zapewnić taki scenariusz, patrząc w szczególności na kobiety, które, według nas, powinny mieć swoje mistrzostwa świata – stwierdził sekretarz generalny WDF Nick Rolls.

Niektórzy zawodnicy stoją przed poważnym wyborem, ale dla większości nie powinien on być powodem do dłuższej chwili do namysłu. Tak jest z Luke’iem Littlerem, który już podjął decyzję.

Luke dał znać do zrozumienia naszej federacji, że chce grać w mistrzostwach świata PDC. Zrezygnował z naszego zaproszenia i teraz będziemy szukać zastępstwa – zgodnie z naszymi wytycznymi – dodał Rolls.

Inaczej ma się sprawa z Beau Greaves, która – zgodnie z treścią komunikatu – ma się jeszcze zastanawiać nad możliwościami.

Mistrzostwa świata WDF odbędą się od 2 do 10 grudnia w Lakeside Country Club. Kilka dni później, bo 15 grudnia, ruszy czempionat PDC, który zakończy się finałem 3 stycznia.

ZOBACZ TEŻ
Koniec obrony tytułu! Znamy pierwszych ćwierćfinalistów World Matchplay
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama