Obserwuj nas

Newsy

Pechowa przygoda w Modusie. Jak gra Kantele tuż przed starciem z Szagańskim?

Do pojedynku Radka Szagańskiego z Marko Kantele w mistrzostwach świata PDC pozostały niecałe dwa tygodnie. O ile Polak od czasu PC Finals nie miał okazji zagrać w oficjalnym meczu, tak jego rywal ma za sobą tydzień intensywnej rywalizacji – od poniedziałku do piątku walczył w rozgrywkach MODUS Super Series, zdradzając tym samym swoją aktualną dyspozycję. Wnioski? Fina raczej nie trzeba się bać.

Źródło: Professional Darts Corporation

Kantele rozpoczął grę w Super Series od grupy A, co oznaczało, że pierwsze mecze czekały go już w poniedziałek. Trzeba przyznać, że jego zadanie nie należało do najprostszych – oprócz Fina, w grupie znalazło się także trzech innych uczestników nadchodzących mistrzostw świata: Ben Robb, Jeffrey de Graaf i Simon Adams. Silna konkurencja nie pozostawiła mu szerokiego pola manewru – na sześciu graczy zajął piątą pozycję, co oznaczało, że musiał kontynuować rywalizację w czwartek i piątek, tym razem w grupie C.

MODUS Super Series – wyniki grupy A (seria 6., tydz. 5.)

LPZawodnikZwycięstwaPorażkiBilansPunkty
1🇳🇿 Ben Robb114+1922
2🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Steve West114+1622
3🇸🇪 Jeffrey de Graaf87+316
4🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Tony Wood78-1014
5🇫🇮 Marko Kantele510-410
6🇿🇦 Simon Adams312-246


Grupa C
składała się z sześciu graczy, z czego awans do fazy finałowej uzyskiwała najlepsza dwójka. Choć w czwartek i piątek zwycięstwa przychodziły Finowi z dużo większą łatwością (ostatecznie wygrał sześć z dziesięciu meczów), to i tak nie wystarczyło do gry w finałach. Kantele zajął trzecią pozycję, a o odpadnięciu z rywalizacji zdecydował… zbyt słaby bilans legów.

MODUS Super Series – wyniki grupy C (seria 6., tydz. 5.)

LPZawodnikZwycięstwaPorażkiBilansPunkty
1🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Furness64+912
2🇿🇦 Simon Adams64+712
3🇫🇮 Marko Kantele64+112
4🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Tony Wood55+110
5🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Kevin Dowling46-118
6🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stu Wilson37-76


A jak sprawa wyglądała z perspektywy suchych statystyk? Tu też nie było nadzwyczajnie. Poza jednym skrajnie udanym i jednym skrajnie słabym meczem, Kantele grał to, do czego zdołał przyzwyczaić – średnie w okolicach 85 punktów raz jeszcze okazały się normą. Na 25 spotkań, 90-punktową barierę udało mu się przebić tylko trzykrotnie. To poziom zauważalnie słabszy od tego, co prezentował Szagański – nie tylko w ostatnich miesiącach, ale także na przestrzeni całego sezonu.


Uwagę zwracają także statystyki podwójnych. Na przestrzeni pięciu dni rywalizacji, nieco ponad 30-procentowy wynik nie wzbudza wielkiego respektu. Kantele skończył tydzień ze średnią minimalnie przekraczającą 85 punktów, przegrywając większość spotkań.


🇫🇮 Marko Kantele – statystyki w MODUS Super Series 6:

Średnia: 85,04

Podwójne: 30,83% (74/240)

Bilans: 11 zwycięstw, 14 porażek

Najlepszy mecz: 4:1 z Simonem Adamsem (średnia: 104,14; podwójne: 100%)

Najgorszy mecz: 2:4 z Tonym Woodem (średnia: 66,92; podwójne: 11,1%)

Wynik: 3. miejsce w grupie C (brak awansu do finałów)

————————————

Mecz 1. rundy mistrzostw świata PDC pomiędzy Szagańskim a Kantele zostanie rozegrany 20 grudnia, ok. godz. 13:40. Sam turniej startuje 15 grudnia i będzie transmitowany przez stację Viaplay.

ZOBACZ TEŻ
Humphries: czasami jestem głupi. Powinienem być silniejszy
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama